Úvod » Čínská medicína » ČISTÝ TOK ŘEKY - 013


    

ČISTÝ TOK ŘEKY - 013

FANG FENG TONG SHENG WAN

 

Podle čínského názvu: FANG FENG TONG SHENG WAN
Podle českého názvu: ČISTÝ TOK ŘEKY
Podle kódů: 013
naše cena:
0 Kč

Bylinná směs tradiční čínské medicíny "Fang Feng Tong Sheng Wan" v České republice známá také pod českých názvem "Vystydnutí Horké Plotny".

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 • Uvolňuje povrch, rozptyluje vítr
 • Odstraňuje vnější a vnitřní horko
 • Zprůchodňuje střeva

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:

 • kožní záněty s hnisáním (ekzémy, opary, akné, abscesy, kožní vředy, vředy bércové, růže atd.)
 • pocity horka po ofouknutí
 • bakteriální a virové infekce (angína...)
 • epidemická onemocnění (chřípka, viróza, příušnice, neštovice...)
 • nejsilněji působící „přírodní“ antibiotikum

 

Popis dle tradiční čínské medicíny: Směs je účinná při napadení horkým větrem kombinujícím se s vnitřním horkem. Průvodními jevy tohoto stavu je vysoká horečka, ucpání nosu s vazkým výtokem, suchá ústa, zácpa, tmavá moč,třesavka, hnisáním na kůži či sliznicích dýchacích cest. Její podání je dále vhodné pro různá kožní infekční onemocnění, jako jsou zarudlé a hnisavé kožní vyrážky, růže, akné. Účinná je rovněž u obézních pacientů s projevy vnitřního a vnějšího horka. Jazyk je červený s mastným žlutým povlakem.

 

Indikace: Chřipka a nachlazení se silnou horečkou a zimnicí, bolestí hlavy, závratěmi, bolestí v hrdle, hořkou chutí v ústech, žízní, zácpou a tmavou močí; lymfadenititida v časném stadiu; kopřivka a kožní léze s tvorbou výpotku.

 

Použití: Ekzém, kopřivka, běžné nachlazení, nežity na obličeji a hlavě, akutní zánět spojivek, hypertenze (zvýšený krevní tlak), obezita, návyková zácpa, hemoroidy v důsledku nadbytku horkého větru jak zevně, tak zevnitř.

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě: nepřítomnost horka z nadbytku (tzn. chybění známek zánětu), opatrně u chladu z nedostatku u sleziny a žaludku. Není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.

 

Dávkování - 8 pilulek 3x denně zapít vodou, 15 minut po jídle.

Ve srovnání s ostatními podobnými bylinnými směsi má tato směs nejsilnější účinky na ochlazení horka RE a horkého toxinu RE DU z organismu, tudíž v kombinaci s bylinnou směsí Stín brokátového závoje (kód 012) se z nich stává téměř univerzální a nerozlučná dvojice při objevení ze jakéhokoliv zánětu či infekce, aniž by člověk musel dlouho o výběru přemýšlet!

 

Upozornění - opatrně při dlouhodobém podávání, aby nedošlo ke zranění čchi sleziny PI QI XU.

 

Složení: Fructus Forsythiae 15%, Fructus Gardeniae 10%, Radix Platycodi 10%, Radix Saposhnikoviae 10%, Radix Scutellariae 10%, Herba Schizonepetae 8.8%, Radix Glycyrrhizae 6.7%, Rhizoma Chuanxiong 6.7%, Herba Menthae 5.7%, Radix Angelicae Sinensis 5.7%, Radix et Rhizoma Rhei 5.7%, Rhizoma Atractylodis Macrocephalae 5.7%

Balení - 0,18g x 200 pilulek, celkem min. 36g

Podle čínského názvu: FANG FENG TONG SHENG WAN
Podle českého názvu: ČISTÝ TOK ŘEKY
Podle kódů: 013
OGJmZm