Úvod » Čínská medicína » KAMENY Z ÚDOLÍ ŠAOLIN - 020


        

KAMENY Z ÚDOLÍ ŠAOLIN - 020

LI DAN PIAN

 

Podle čínského názvu: LI DAN PIAN
Podle českého názvu: KAMENY Z ÚDOLÍ ŠAOLIN
Podle kódů: 020
naše cena:
0 Kč
 

Zánět žlučníku nebo žlučových cest, žlučové kameny.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:

  • akutní nebo chronický zánět žlučníku, nebo žlučových cest

  • rozpouští žlučové kameny
  • vylučuje kameny do 1cm

Žlučníkové záněty a z nich vznikající kameny jsou v dnešní době tak běžné, že je bereme téměř za samozřejmost. Dle čínské medicíny se jedná o akumulaci vlhka a horka v dráze žlučníku, která zasahuje i do ledvin a močového měchýře. Žlučník je často postižen stresem (ať již častým rozčilováním či naopak potlačovanými emocemi) a rovněž je i postižen „těžkými“, obtížně zpracovatelnými jídly, typickými pro českou kuchyni, přinášející do žlučníku vlhko a horko. Žluč se pak stává hustou, později horko zahustí vlhko a vytvoří se písek až bláto, které se v konečném důsledku stmelí do kamenů.Nalézáme je nejen ve žlučníku, ale i v močovém měchýři a ledvinách, neboť mechanismus vzniku je obdobný. Tato směs vylučuje vlhko a horko z oblasti žlučníku, tedy uklidňuje zánět a rozpouští jak „bláto“ ve žlučníku a žlučových cestách, tak i kameny o velikosti 1–2 cm. Nutné dodržovat  dietu.

Působení

Zbavuje játra a žlučník vlhkosti a toxického horka, ulevuje od žloutenky, pomáhá při vypuzování menších žlučových kamenů, pročišťuje žlučovody.

Indikace

Suché hrdlo s hořkou chutí, rozpínavá bolest v podžebří, závratě a zvracení, nízká chuť k jídlu, tmavá moč v malém množství, červený jazyk se žlutým povlakem, hladký puls.

Použití

Akutní žloutenka z vlhkého horka žlučníku a jater a akutní nebo chronický zánět žlučovodů a zánět žlučníku. Pomáhá rovněž s vylučováním malých žlučových kamenů.

Dávkování a doba užívání

2tablety 3x denně zapít vodou, 15 minut po jídle

Balení

0,6g x 60tablety, celkem min. 36g

Složení

Radix Scutellariae 25.5%, Herba Plantaginis 14%, Flos Lonicerae 8.5%, Folium Isatidis 8.5%, Herba Artemisiae Scopariae 8.5%, Herba Lysimachiae 8.5%, Radix Bupleuri 8.5%, Radix et Rhizoma Rhei 3%, Excipiens (Maize Amylum, Maize Dextrinum, Maltdextrine, Carboxymethyl Starch Sodium, Microcrystalline Cellulose, Polyvinylpyrrolidone)

Podle čínského názvu: LI DAN PIAN
Podle českého názvu: KAMENY Z ÚDOLÍ ŠAOLIN
Podle kódů: 020
NGI2N