Úvod » Čínská medicína » PATERO UHAŠENÍ SOPKY - 011


    

PATERO UHAŠENÍ SOPKY - 011

WU WEI XIAO DU WAN

 

Výrobce: TCM Herbs, s.r.o.
Podle čínského názvu: WU WEI XIAO DU WAN
Podle českého názvu: PATERO UHAŠENÍ SOPKY
Podle kódů: 011
naše cena:
0 Kč

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 • Vylučuje toxickou horkost RE DU a odstraňuje horký toxin z podkoží a kůže
 • Ochlazuje krev XUE
 • Působí protizánětlivě, zmenšuje otoky

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

 • Kožní záněty
 • Horečka
 • Lupénka
 • Kožní abscesy, boláky
 • Ekzémy
Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi WU WEI XIAO DU WAN, která je upravena na dnešní poměry. Záněty kůže typu vředů, karbunklů, furunklů, akné, otoků kůže, která je tvrdá, zarudlá a bolestivá se v Číně léčí touto bylinou směsí. Dle čínské medicíny se jedná o nahromaděné horko, vlhko a horký toxin v dané oblasti. Nejčastěji jsou tyto obtíže způsobeny nesprávnou životosprávou (nadměrnou spotřebou mastných, tučných a kořeněných jídel), která má za následek kumulaci vnitřního horka či dokonce horkého toxinu. To vše vede ke vzniku zánětu v těle či horečce. Horký toxin se tlačí z těla ven přes kůži ve formě "drobných vulkánků na svazích bouřící sopky", jak Číňané nazývají tento stav. Bylinná směs obsahuje 5 bylin, které vylučují horký toxin z těla, ochlazují horko a vlhko a snižují tak i horečku. V našich podmínkách bychom řekli, že tyto byliny tzv. čistí krev.

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařskou bylinou je Jin yin hua, která pročišťuje horkost z vrstvy QI a XUE a zmenšuje otoky. Ostatní byliny Ye ju hua, Zi hua di ding, Pu gong ying a Lian qiao pročišťují horkost, odstraňují jed, ochlazují krev, a proto se používají u léčby hnisavých lezí. Tato směs je základem mnoha ostatních směsí, které jsou určeny pro léčbu lokálních povrchových a hnisavých infekcí. Jejím mechanismem působení je pročištění horkosti a vyloučení jedu.

 

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 do 12 let 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). V případě vynechání (zapomenutí) jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tbl. si v poledne lze vzít 8 tbl.).  Účinek lze pozorovat po 1. týdnu, v závažných případech je nutná konzultace s lékařem.

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Vředy typu jin, opatrně u nedostatečnosti sleziny. Opatrně užívat v těhotenství – tzn. jen po dobu akutní fáze nemoci a ne déle než 1 měsíc.

 

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)

Výrobce: TCM Herbs, s.r.o.
Podle čínského názvu: WU WEI XIAO DU WAN
Podle českého názvu: PATERO UHAŠENÍ SOPKY
Podle kódů: 011
YWRhNDZk