Úvod » Čínská medicína » UŠLECHTILOST LOTOSOVÉHO KVĚTU - 042


    

UŠLECHTILOST LOTOSOVÉHO KVĚTU - 042

DAN SHEN YIN WAN

 

Výrobce: TCM Herbs
Podle čínského názvu: DAN SHEN YIN WAN
Podle českého názvu: UŠLECHTILOST LOTOSOVÉHO KVĚTU
Podle kódů: 042
naše cena:
0 Kč

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 • Rozprouďuje blokádu krve YU XUE
 • Upravuje oběh krve XUE a energie čchi QI ZHI
 • Utišuje bolest

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

 • Angina pectoris
 • Chronický zánět slinivky (Chron. Pankreatitis)
 • Chronický zánět jater (Chron. Hepatitis)
 • Chronický zánět žlučníku (Chron. Cholecystitis)
 • Chronický zánět žaludku (Chron. Gastritis)
 • Vředová choroba žaludku (Ulcus pepticus)
 • Bolestivá menstruace (Dysmenorrhea)

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Dle čínské medicíny v případě jakékoliv stagnace energie čchi QI ZHI se může později objevit i blokáda krve YU XUE. Tato blokáda se vždy projevuje ostrou bolestí, v našem případě bolestmi na hrudi, za prsní kostí, kolem žaludku a mezi žebry. Tomuto stavu odpovídá typicky kupř. angína pektoris.

Upozornění - Bolesti na hrudi mohou být známkou velmi vážného zdravotního postižení, někdy bývají předzvěstí infarktu, proto je vhodné léčbu konzultovat s vyškoleným odborníkem.

 

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!).

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Těhotenství a u stavů zvýšené krvácivosti.

   

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

 • Dan Shen (Šalvěj červenokořenná, kořen) - Císařská bylina, která oživuje a vyživuje krev XUE, odstraňuje blokádu krve YU XUE a utišuje bolesti na hrudi, hlavně srdce XIN. Je hořká a trochu chladná a může se použít i ve velkých dávkách, aniž by zranil energii čchi QI a krev XUE. Společně s ostatními dvěma bylinami ve směsi odstraňují blokádu krve YU XUE a stagnaci energie čchi QI ZHI a obnovují jejich klidný a nerušený koloběh, čímž i odstraňují bolesti. V Číně nejpoužívanější bylina pro srdeční obtíže. Oživuje krev, aby nedocházelo k její stagnaci. Pomáhá otevřít krevní cesty, zvláště srdeční cévy, takže krev může lehce proudit srdcem a vstupovat do oběhu. Odstraňuje bolest na hrudi a zklidňuje ducha.
 • Tan Xiang (Santál bílý, dřevo) - Ministr, jenž zahřívá střední ohniště ZHONG JIAO, upravuje oběh energie čchi QI. Rozrušuje blokády v hrudníku, zmírňuje bolest. Je užíván v Číně při léčbě onemocnění koronárních arterií (věnčitých tepen srdce).
 • Sha Ren (Amom huňatý, plod, semeno) - Asistent, který upravuje pohyb energie čchi QI, uvolňuje střední ohniště ZHONG JIAO, rozptyluje pocit tlaku a stísněnosti na hrudi a odstraňuje bolest. Upravuje zažívání, odvádí vlhko. Z pohledu tradiční čínské medicíny je cholesterol, který vytváří nánosy na stěnách tepen, charakterizován nadbytečným vlhkem a hlenem. Sha Ren zabraňuje stagnaci těchto vlhkých složek.

 

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin)

 

Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 460 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Často se stává, že zákazníci v domnění, že užívají bylinné preparáty, jsou naopak "zanášeni" dalšími nežádoucími "chemikáliemi". Byliny v našich tabletách nejsou ionizovány a bylinné tablety neobsahují žádné chemické a konzervační látky (jako jediná pojivová látka je používaná přírodní mikrokrystalická celulóza v obsahu do 1%) ani lepek a kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 g bylinných tablet odpovídá 5 g syrových bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec, představit a dopřát!
Výrobce: TCM Herbs
Podle čínského názvu: DAN SHEN YIN WAN
Podle českého názvu: UŠLECHTILOST LOTOSOVÉHO KVĚTU
Podle kódů: 042
YjdiYTFl