Úvod » Čínská medicína » CHLAD RANNÍ MLHY - 002


    

CHLAD RANNÍ MLHY - 002

YIN QIAO JIE DU PIAN

 

Podle čínského názvu: YIN QIAO JIE DU PIAN
Podle českého názvu: CHLAD RANNÍ MLHY
Podle kódů: 002
naše cena:
0 Kč

Chřipka, virózy, angíny, bolesti v krku, suchý kašel, kýchání, horečnaté stavy.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:

 • chřipka
 • virózy
 • sluneční kopřivka
 • akutní alergické stavy (horečnaté)
 • pálení,bolesti v krku
 • angíny
 • suchý kašel, pálení v nose, kýchání
 • na akutní bronchitidy, infekce dýchacích cest, akutní endometritidy, spalničky
 • v počátcích zánětu mozkových blan nebo encefalitidy
 • bolesti v krku
 • bolesti hlavy při horečce

Směs se užívá v prvních dnech napadení horkým větrem, projevujícím se příznaky toxického horka, jako např.: zduřené lymfatické uzliny, bolesti v krku, pálení a svědění v krku, bolesti po celém  těle, horečka se zimnicí, bolesti hlavy, bolesti ramen, ztuhlá šíje. Podporuje pocení. Nejúčinnější je při okamžitém podání. Užívá se rovněž při svědění kůže z horkého větru a alergických kožních reakcích (vyrážkách). Jazyk je červený na špičce, povlak je tenký, bílý nebo žlutý.

Působení

Uvolňuje povrch, rozptyluje horký vítr
Pročišťuje toxické horko

Dávkování a doba užívání

2 tablety 3x denně 15 min.po jídle v případě mírného průběhu. Při výraznějších akutních stavech lze podat 4 tablety, 2-3x za sebou po 2 hodinách. Poté pokračujeme dávkováním 3-4x denně 2-4 tablety zapít  vodou, 15 minut po jídle dle intenzity potíží. Při léčbě akutních infekcí a zahlenění dýchacích cest důrazně doporučujeme vynechat sladkosti a omezit mléčné výrobky! Nevhodné pro děti do 6ti let věku.

Soudobý pohled

Pro pochopení rozdílu mezi účinkem směsi CHLAD RANNÍ MLHY a farmakologickými antipyretiky (aspirin, paralen) je nutno si nejdříve popsat účinek farmak. Při viróze či bakteriální infekci se aktivizuje imunitní systém, přičemž se objevují průvodní jevy, například teplota, protože při jejím zvýšení se urychlují některé imunologické reakce (pohyblivost bílých krvinek, fagocytóza – pojídání mikroorganizmu apod.). Působením mnoha vyloučených látek při těchto dějích pociťujeme typické příznaky – bolesti těla, otoků sliznic, kýchání a dalších. Užijeme-li antipyretikum, dojde k subjektivní úlevě, která je však vyvolána přerušením řetězce imunologických dějů a tím samozřejmě i jejich oslabení. Původní reakce organizmu již neprobíhá podle scénáře, ale je modifikována. okamžité zlepšení stavu je zaplaceno nekompletním vyloučením patogenů, dlouhou rekonvalescenci, zahleněním, zhoršováním obranyschopnosti s navracením se infekcí.
Bylinná směs CHLAD RANNÍ MLHY je složen z extraktů z deseti bylin, přičemž každá z nich obsahuje množství jednotlivých účinných látek. Jejich empiricky sestavená kombinace zajišťuje pokrytí mnoha mechanizmů, zúčastňujících se imunologické reakce při infekci. Zlepšují stav sliznic, upravují otok, ale současně aktivizují imunitu a urychlují zvládnutí infekce, čímž se přirozeně sníží teplota. Kromě toho se zabývají trávením potravy a psychickým stavem. Tímto se zajistí urychlení a zefektivnění reakce „celku“ na infekci, aniž by se nepřiměřeně zasahovalo do dějů, které nám byly dány od přírody.

Kombinace s dalšími produkty

V akutním stavu se obvykle podává samostatně, nebo se kombinuje s bylinnými odvary.
V případě převahy kašle a rýmy se spíše užívá směs 003-KŘEHKOST JARNÍHO KVÍTKU. Při zimomřivosti, mírně zvýšené teplotě a nevýrazné bolesti v krku se podává produkt 008-SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS. Lokálně se vhodně doplňuje se sprejem 450-POHLAZENÍ RANNÍ ROSY.Pokud se zvládla teplota, ale přetrvává rýma, nahradí se CHLAD RANNÍ MLHY směsí 007-VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ. Pro zlepšení imunity se nejčastěji orientujeme na směsi: 142-ODOLNOST EBENOVÉHO VĚTROLAMU, 152-TYGŘÍ PRAMEN, 153-DVA NA HLÍDCE, 171-TAJEMSTVÍ ZLATÉ SKŘÍŇKY, 186-CELISTVOST KOVOVÉHO ŠTÍTU, 194-HRAVOST LESNÍ OPIČKY, 195-DESET OPĚRNÝCH SLOUPŮ, nebo 299-CORDYCEPS MAX. Směs vybíráme podle popisu účinků. V čínské medicíně platí, že posílení imunity docílíme posílením organizmu jako celku - proto tak široký výběr variant. Stimulovat imunitu samostatně je krátkozraké, protože celkově nevyladěný organizmus ji stejně nedokáže ve správné funkci udržet.

Autor směsi

Dr. Wu Yutong v díle WEN BING TIAO BIAN, r. 1798.

Balení:

0,6g x 60 tablet, celkem 36g


Kontraindikace dle TČM:

Chladný vítr. Horká vlhkost. Horko z nedostatku YIN či krve.

Podle čínského názvu: YIN QIAO JIE DU PIAN
Podle českého názvu: CHLAD RANNÍ MLHY
Podle kódů: 002
MWEwMjI