Úvod » Čínská medicína » HOUŽEVNATOST BAMBUSOVÉHO VÝHONKU (205)


        

HOUŽEVNATOST BAMBUSOVÉHO VÝHONKU (205)

JIN GU DIE SHANG WAN

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: JIN GU DIE SHANG WAN
Podle českého názvu: HOUŽEVNATOST BAMBUSOVÉHO VÝHONKU
Podle kódů: 205
naše cena:
0 Kč

Bolesti po úrazech, pohmožděniny, podvrknutí kloubů, pooperační stavy. Podpora hojení.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- bolesti po poranění, výronu, pohmoždění svalů či zlomeninách kostí
- svalová zatuhnutí při jednostranném pohybu či strnulé poloze
- přetížení šlach (tenisový loket)
- syndrom karpálního tunelu (bolesti po vnitřní straně zápěstí, rovněž často z přetížení ruky)
- náhlé bolesti zad při přetížení

 

Jedná se o komplexní směs používanou při bolestech pohybového aparátu (svalů, šlach a kostí) z nejrůznějších příčin, nejčastěji po úrazech. Během užívání tohoto preparátu nedochází pouze k tišení bolesti, ale především k celkové regeneraci těchto tkání. Velmi účinná je při léčbě různých zranění pohybového aparátu (podvrknutí, pohmožděniny) a také podporuje hojení zlomenin. Vyvážená směs bylin zmenšuje otoky, upravuje krevní zásobení poškozené oblasti, předchází vzniku zánětu, urychluje vstřebávání krevního výronu a zajišťuje dostatečnou výživu. Používá se samostatně, nebo je doplněna aplikací náplastí či akupunkturou.

Poznámka
U závažnějších případů (v akutních stavech po vyloučení zlomeniny) se doporučuje kombinace metod, například spojení bylinné léčby s akupunkturou či masážemi. Vhodná je rovněž čínská verze baňkování. Směs podporuje hojení jizev po operaci, brání vzniku keloidních jizev.

Dávkování a doba užívání:
Obvyklá dávka 2 x denně 12 kuliček se podává hlavně u chronických stavů, při akutním podání lze dávat každou hodinu 10 kuliček až do odeznění největšího otoku a bolesti, poté lze redukovat na základní dávku do doby odeznění potíží. K ústupu obtíží dochází obvykle do jednoho měsíce, často však i potom podáváme směs v menším množství až do úplného vymizení potíží.

Soudobý pohled:
U akutních stavů následkem poranění vzniká otok, často doprovázen krevním výronem. Otok brání pohybu (šetřící mechanizmus), ale současně blokuje patřičnou cirkulaci krve v tkáni a tak zpomaluje hojení. V tomto případě mají byliny ve směsi za úkol právě zmenšení otoku jeho "odplavením" do mízního a žilního systému, přivedení živin, kyslíku a stavebných kamenů k obnově tkáně a urychlení vstřebání krevního výronu. Slovy čínské medicíny je společným jmenovatelem zprůchodnění lokálního řečiště drah, podobně, jako je tomu u akupunktury. Při chronických potížích se často vinou nesprávné zátěže některé svalové skupiny vyvine takzvaná myogelóza. Svalová partie se stáhne do křeče a vinou špatného zásobení se v oblasti vysráží rosolovitá hmota, hmatná jako "hrbol" pod kůží. Léčba je opět založená na podobném principu, akorát trvá delší dobu.Typickými představiteli bylin, užívaných pro popsané stavy jsou notoginseng, vzácné pryskyřice - myrha, olibanum (kadidlo) a další.

Kombinace s dalšími produkty:
Při kloubních bolestech při revmatu se podává spíše směs 201-PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE. Pro náhle vzniklé bolesti zad se kombinuje spolu s produktem 201-PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE v původních či zvýšených dávkách a lokálním prostředkem. Směs se vhodně kombinuje s lokální léčbou v podobě produktů 352-TIBETSKÁ BYLINNÁ NÁPLASTI nebo 353-KURKUMOVÝ SPREJ .

Charakteristika:
Velmi komplexní směs pro léčbu různých zranění pohybového aparátu, podvrtnutí, pohmoždění, hematomy, otoky, uzavřená poranění, apod. Řeší různé komplikace, které mohou povstat z blokády krve po traumatu, podporuje hojení. Používá se symptomaticky, samostatně, či doplněná akupunkturou nebo aplikací náplasti.

Působení:
HUO XUE QU YU ZHI TONG - oživí krev, odstraní blokády, zastaví bolest. Císařem směsi je SAN QI (Radix Notoginseng) Jako jedn z mála bylin v celém rozsáhlém poli YAO čínské medicíny současné rozhýbává krev i zastavuje krvácení, což je v případě úrazů zcela nezbytné působení - první funkce kvůli blokádám krve vzniklým právě úrazem, druhá funkce kvůli omezení ztrát krve. Ministrem nejmilejším císaři je XUE JIE (Sanguis Draconis), který působí podobně, má však větší účinek na zmírnění bolestí, protože navíc mohutně rozhýbává QI. Další dva ministři MO YAO (Resina Myrrhae) a RU XIANG (Resina Olibani) pomáhají předchozím složkám oživit krev, odstranit její blokády, navíc pak napomáhají uzavírání ran podporou tvorby nové tkáně (funkce SHENG JI). Asistenti DANG GUI (Radix Angelicae Sinensis), XU DUAN (Radix Dipsaci) a HONG HUA (Flos Carthami) krev oživí a doplní každý ve svém oboru - DANG GUI na úrovni jater, srdce a sleziny, XU DUAN na úrovni ledvin a jater a HONG HUA v povrchových partiích.

Složení doporučené denní dávky:

0,80g - SAN QI - Ženšen nepravý
0,59g - XUE JIE - Sanguis draconis
0,59g - RU XIANG - Olibanum
0,59g - DANG GUI - Děhel čínský
0,59g - XU DUAN - Dipsacum
0,40g - MO YAO - Myrha
0,40g - HONG HUA - Světlice barvířská
Protispékavé látky:Mikrokrystalická celulóza,
stearan hořečnatý, oxid křemičitý koloidní

Balení: 200 kuliček/ 33g

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: JIN GU DIE SHANG WAN
Podle českého názvu: HOUŽEVNATOST BAMBUSOVÉHO VÝHONKU
Podle kódů: 205
NmY1YjI