Úvod » Čínská medicína » JERLÍNOVÝ ČAJ (302)


    

JERLÍNOVÝ ČAJ (302)

ZHONG HUAI TEA

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: ZHONG HUAI TEA
Podle českého názvu: JERLÍNOVÝ ČAJ
Podle kódů: 302
naše cena:
0 Kč

Čaj pro pročištění a harmonizaci. Prevence zácpy. Redukce váhy.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:

 • udržování zdraví ve středním věku a ve stáří, neboť příznivě upravuje funkce lidského těla
 • zlepšuje zrak, zpomaluje šedivění vlasů a při pravidelném užívání snižuje krevní tlak a tuky
 • nadváha
 • zácpa a problémy s hemeroidy
 • snížená regenerační schopnost organizmu
 • předchází trombóze, hemeroidům, análním píštělím
 • preventivní protirakovinové účinky
 • obzváště vhodný pro obézní lidi

Pití odvaru, jenž obsahuje plody Jerlínu japonského a Jujuby čínské má na dálném východě staletou tradici. Nápoj byl velmi oblíben zejména pro vynikající schopnost pročistit organizmus a odvádět tzv. přebytečné stagnace, které se projevují především u stavů vyvolaných nepřiměřenou konzumací či kombinací jídel. Podle učení tradiční čínské medicíny tyto stagnace brání volnému toku životní energie. Důsledkem je slábnoucí schopnost regenerace a správné látkové výměny v lidském těle. Na jedné straně tak vzniká stav nadbytku a akumulace (hromadění tuků, tvorba žlučových či močových kaménků, zadržování toxinů v těle, zácpa) a na druhé pak nedostatku a hladu po energii (poruchy prokrvení, nevýkonnost, únava). Poznámky: Ve staré Číně a Japonsku byl nápoj vyhledáván ve vyšších kruzích a mezi učenci. Tedy lidmi inteligentními a společensky úspěšnými, kterým šlo o zlepšení zdraví. Chyběla jim však dostatečná tělesná aktivita. Z hlediska tradiční čínské medicíny tento čaj čistí horko a vlhko ve střevech, ochlazuje krev, uvolňuje toxiny a zabraňuje krvácení ve střevech. Chutí a vůní připomíná černou kávu. Vzhledem k těmto vlastnostem je možno nahradit nadměrnou konzumaci černé kávy tímto nápojem s příznivými účinky.

Poznámka
Ve staré Číně a Japonsku byl nápoj vyhledáván ve vyšších kruzích a mezi učenci. Tedy lidmi inteligentními a společensky úspěšnými, kterým šlo o zlepšení zdraví. Chyběla jim však dostatečná tělesná aktivita.

Způsob přípravy: 1 sáček zalít 200 ml vařící vody a 5-10 minut louhovat.

Dávkování a doba užívání:
Vzhledem ke koncentracím účinných látek je doba podávání neomezena a čaj se může užívat pravidelně, či občas dle chuti. Pokud jde např. o ovlivnění cholesterolu či prevence zácpy, účinky se dostavují po měsíční konzumaci. Čaj se pije ráno a večer, vždy jeden sáček, nebo se původní sáček ještě jednou vylouhuje. Doba odstupu od jídla je 15 min. před jídlem, či hodinu po jídle.

Není určeno pro děti a těhotné ženy. Pokud užíváte léky obsahující kortikoidy, tento přípravek neužívejte.

Balení: 30 sáčků/ 1,5g

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: ZHONG HUAI TEA
Podle českého názvu: JERLÍNOVÝ ČAJ
Podle kódů: 302
ZDhkNT