Úvod » Čínská medicína » LESK NEFRITOVÉHO ŠPERKU - 182


        

LESK NEFRITOVÉHO ŠPERKU - 182

QI JU DI HUANG WAN

 

Podle čínského názvu: QI JU DI HUANG WAN
Podle českého názvu: LESK NEFRITOVÉHO ŠPERKU
Podle kódů: 182
naše cena:
0 Kč

Únava očí, suché oči, zhoršení zraku, šeroslepost, světloplachost.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- suché oči, bolesti za očima
- zhoršení zraku, zvláště po únavě a dlouhém čtení
- šeroslepost
- světloplachost

Směs je určena pro léčbu zrakových obtíží, zvláště u zvýšené únavy očí při práci vyžadující dlouhodobé čtení. Stejně jako ostatní směsi se i tato zabývá léčbou organismu jako celku, zlepšuje funkci jater, podporuje krvetvorbu.

Poznámka
Směs je zaměřena zejména na řádné vyživení očí, je tudíž zejména vhodná u únavových obtíží se zrakem.

Dávkování a doba užívání:
3 x denně 8 kuliček. Účinek lze u zrakových potíží z únavy pozorovat již po třech dnech, u dlouhodobých potíží se v závislosti na stavu užívání prodlužuje na dva až tři měsíce.
Výrobek není určen pro děti do 5 let. Děti od 5 do 12 let užívají 2 kuličky 3x denně.

Soudobý pohled
Jedná se o modifikaci směsi LIU WEI DI HUANG WAN doplněnou o dvě složky Gou qi zi (Fructus lycii) a Ju hua (Flos chrysanthemi), které podporují výživu očí a zlepšují zrakovou ostrost. Gou qi zi (Fructus lycii) doplňuje ledviny, vyživuje játra a projasňuje zrak, navíc doplňuje Yin a zvlhčuje plíce. Ju hua (Flos chrysanthemi) pročišťuje horko z organismu, urovnává játra a zlepšuje zrak. Shan zhu yu (Fructus corni officinalis) posiluje ledviny a pomáhá udržet životně důležitou esenci Ying. Brání nadměrnému močení a inkontinenci, ochraňuje tekutiny. Shan yao (Radix dioscorae oppositae) zlepšuje zažívání a chuť k jídlu, asistuje při nádechu, vyživuje ledviny. Shu di huang (Radix rehmanniae glutinosae praep) vyživuje krev, Yin a Yang. Doplněním krve zajišťuje i výživu pro kůži, vlasy, nehty a uši. Současně posiluje srdce a játra, které vyžadují dostatek krve ke své řádné funkci. Fu ling (Sclerotium poriae cocos) zlepšuje zažívání a upravuje přirozenou cirkulaci tekutin v těle tak, aby dosáhla míst určení, které zvlhčuje a vyživuje. Mu dan pi (Cortex moutan radicis) ochlazuje krev, pročišťuje horko jater. Rozhýbává stagnaci způsobenou zahuštěním krve horkem. Ze xie (Rhizoma alismatis orientalis) pročišťuje horko ledvin, které zvedá vzhůru tekutiny, a odvádí nadměrnou vlhkost, která způsobuje stagnaci.

Autor směsi
Dr. DONG XI YUAN. Tato směs byla poprvé uvedena v díle YI JI BAO JIAN v r. 1777.

Balení: 200 kuliček/ 33g

Podle čínského názvu: QI JU DI HUANG WAN
Podle českého názvu: LESK NEFRITOVÉHO ŠPERKU
Podle kódů: 182
ZWQxZGQ