Úvod » Čínská medicína » PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE - 201


        

PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE - 201

DU HUO JI SHENG WAN

 

Podle čínského názvu: DU HUO JI SHENG WAN
Podle českého názvu: PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE
Podle kódů: 201
naše cena:
0 Kč

Bolesti dolní části zad, kyčlí či kolenou.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
-bolesti a pocit tíhy převážně v dolní části zad a v dolních končetinách
-chronické bolesti kloubů reagující na změny počasí
-ranní "rozlámanost" a zhoršení bolestí zad po fyzické námaze

 

Jedná se o prastarou směs ovlivňující bolesti v bedrech a dolních končetinách, typicky reagující na změny počasí. Chlad, vlhko nebo pobyt v průvanu příznaky zhoršuje a naopak teplé, suché prostředí je zlepšuje. Tyto obtíže se mohou vyskytovat v různé intenzitě a prvními varovnými příznaky mohou být ranní "rozlámanost", pobolívání v zádech při delším stání či lehčí fyzické zátěži. Směs výrazně zmírňuje bolesti provázející revmatická onemocnění kloubů, pokud nejsou spojeny se zánětlivými projevy (teplý, zarudlý kloub). Směs obsahuje byliny, které celkově vyživují a posilují organismus a utišují bolesti, které jsou průvodním znakem opotřebování pohybového aparátu.

Dávkování a doba užívání
3 x denně 8 kuliček. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Nevhodné pro osoby trpící poruchami srážlivosti krve, zvýšeným krevním tlakem, otoky všeho druhu, osoby užívající warfarin, heparin, kys.acetylosalyc., kortikoidy, osoby trpící cukrovkou.
Zlepšení lze pozorovat u akutních obtíží po 1 - 2 týdnech, při chronických obtížích po 4 - 6 týdnech.

Soudobý pohled
Dang shen (Radix codonopsis pilosulae), Fu ling (Scleroticum poriae cocos), Gan cao, Sheng di huang, Dang gui (Radix angelicae chinensis) a Chuan xiong (Radix ligustici walichii) zlepšují zažívání, doplňují krev a regulují proudění energie Qi a krve. Když máte dostatek krve a energie Qi, obě volně cirkulují a nedochází k blokádám způsobujícím bolest. Du zhong (Cortex eucommiae ulmoidis) posiluje ledviny, zpevňuje bederní oblast, vyživuje šlachy a klouby, upravuje cirkulaci energie Qi a krve Du huo (Radix angelicae pubescentis) hlavní bylina posilují bederní oblast. Tlumí bolesti zad - jak akutní, tak chronické. Odstraňuje nepříjemné příznaky spojené s postižením kloubů tím, že odvádí vítr a nadměrnou vlhkost. Sang ji sheng (Ramulus loranthi) vyživuje játra a ledviny, zpevňuje bedra a kolena, doplňuje krev a tělesné tekutiny. Tím vyvažuje vysušující a zahřívající působení ostatních bylin obsažených ve směsi. Rou gui (Corex cinnamoni cassiae) zahřívá ledviny, zvyšuje vitalitu tím, že "rozdmýchává oheň, který prohřívá všechny dráhy v těle" Qin jiao (Radix gentianae), Fang feng (Radix ledebourellae divaricapae), Niu xi (Radix actyranthis bidentatae) a Xi xin (Herba asari) podporují cirkulaci, zvlhčují šlachy a zmírňují příznaky u postižených kloubů

Autor směsi
Dr. SUN SI-MIAO. Směs byla poprvé uvedena v díle QIAN JIN YAO FANG V R. 652.

Balení: 200 kuliček/ 33g

Podle čínského názvu: DU HUO JI SHENG WAN
Podle českého názvu: PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE
Podle kódů: 201
MTU5NWQ