Úvod » Čínská medicína » RŮST HORY TCHAJ (056)


        

RŮST HORY TCHAJ (056)

DANG GUI SHAO YAO WAN

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: DANG GUI SHAO YAO WAN
Podle českého názvu: RŮST HORY TCHAJ
Podle kódů: 056
naše cena:
0 Kč

Podpora těhotenství, těhotenské křeče, předčasné stahy děložní.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- prevence těhotenských komplikací (krvácení, předčasné stahy děložní)
- těhotenské křeče
- bolesti bederní páteře v těhotenství
- prevence těhotenské chudokrevnosti

 

Směs, založená na kombinaci kořene pivoňky mléčnokvěté a anděliky čínské, je známá již od třetího století. Její preventivní podávání v těhotenství je tudíž podepřeno dlouholetou empirií. Užívá se pro zmírnění předčasných děložních stahů, při pocitech pobolívání v podbřišku při těhotenství či tlaku v malé pánvi. Podobně lze její používání doporučit u těhotných žen trpících anémií nebo trávicími problémy.

Dávkování a doba užívání
3 x denně 8 kuliček. Směs se podává zejména v prvních třech měsících těhotenství, ale může se podávat i v kteroukoliv jinou dobu během těhotenství (například v případě předčasných děložních stahů v jeho závěru).
Výrobek není určen pro děti. Není vhodné pro osoby trpící průjmem a cukrovkou. Přípravek zvyšuje hladinu krevního cukru.

Soudobý pohled
Dang gui (Radix angelicae sinensis), Bai shao (Radic paeoniae albae) jsou typickými představiteli tzv. vyživujících bylin, zvláště určených pro podávání ženám. Snižují pohotovost ke svalovým křečím, jsou přirozenou zásobárnou hořčíku. Zlepšují krvetvorbu. Fu ling (Sclerotium poriae cocos), Bai zhu (Rhizoma atractylodis macrocephalae) zlepšují trávení a zažívání, tedy v čínské terminologii "výrobu energie z potravy". Ze xie (Rhizoma alismatis orientalis), Chuan xiong (Radix ligustici walichii) doplňkové byliny, působící zejména na úpravu krevního zásobení.

Autor směsi
Dr. ZHANG ZHONG JING. Tato směs byla poprvé uvedena v díle JING GUI YAO LUE kolem r. 210.

Balení: 200 kuliček/ 33g

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: DANG GUI SHAO YAO WAN
Podle českého názvu: RŮST HORY TCHAJ
Podle kódů: 056
Y2FlMTc