Úvod » Čínská medicína » RŮST HORY TCHAJ - 056


    

RŮST HORY TCHAJ - 056

TAI YUAN JIN WAN

 

Výrobce: TCM Herbs, s.r.o.
Podle čínského názvu: TAI YUAN JIN WAN
Podle českého názvu: RŮST HORY TCHAJ
Podle kódů: 056
naše cena:
0 Kč

Podpora těhotenství.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Posiluje nedostatečnou esenci ledvin SHEN JING XU
 • Vyživuje nedostatečnou krev XUE XU
 • Posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU
 • Ukotvuje plod v děloze
 • Uklidňuje matku v těhotenství

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 • Pro zdárný průběh těhotenství jak matky, tak i plodu

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Přivést na svět zdravé a silné potomky patřilo ve staré Číně k největším přáním každé rodiny. Zdraví matky před těhotenstvím, v době těhotenství i po porodu bylo pečlivě hlídáno, aby se předešlo komplikacím znamenajícím ve starých dobách často rodinnou pohromu. K dietetickým opatřením, založeným na pestré stravě s převahou obilovin, zeleniny a ryb, se přidávaly tzv. vyživující byliny, které se nacházejí i v této směsi. Tuto bylinnou směs lze užívat ihned po zjištění těhotenství, a to optimálně po celou dobu těhotenství až do porodu - odměnou rodičům pak bývá zdravé a „kvalitní“ miminko, jež si pak nese svoje pevné základy (zdravý odolný kořínek) z nitroděložního období po celý život! Prostě stále platí slova klasika: Bude-li každý z nás křemene, je celý národ z kvádru (samozřejmě, že lze tuto směs použít i mimo těhotenství a to všude tam, kde se objevují příznaky nedostatečnosti energie čchi QI XU, nedostatečnosti krve XU XUE a nedostatečnosti esence ledvin SHEN JING XU).

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

3x denně 4 tablety. V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!)

Vhodné je užívat po celou dobu těhotenství.

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě

Akutního infektu s horečkou.

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

Císařské byliny - Posilují nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU a zajišťují vzestupnou funkci energie čchi QI směrem vzhůru, čímž tak preventivně brání sestupu plodu z dělohy (předčasnému potratu).

 • Dang Shen (Pazvonek chloupkatý, kořen)
 • Bai Zhu (Atraktylis velkoúborná, zdužnatělý kořen) - Rovněž ukotvuje a utišuje plod v děloze.
 • Huang Qin (Šišák bajkalský, kořen)

Ministerské byliny

 • Bai Shao (Pivoňka bělokvětá, kořen) - Je zde v poměrně vysoké dávce, je kyselá, hořká a lehce ochlazující, má vztah k játrům GAN a ke slezině PI. Mocně vyživuje krev XUE XU, mocně zprůchodňuje stagnující jaterní čchi GAN QI ZHI, zmírňuje břišní křeče a bolesti, rozprouďuje blokádu krve YU XUE a odvádí vlhko SHI.
 • Sheng Di Huang (Rehmanie lepkavá, kořen) - Vyživuje nedostatečnou krev XUE XU, a to jak matky, tak plodu. Také ukotvuje a utišuje plod v děloze.
 • Du Zhong (Gumojilm jilmový, kůra kmene a větví) - Posiluje nedostatečnou esenci ledvin SHEN JING XU a utišuje plod.
 • Chen Pi (Mandarinka obecná, perikarp pečený) - Vylučuje škodlivé vlhko SHI a harmonizuje tak účinky bylin, jež posilují nedostatečnou energii čchi QI XU.

Ostatní byliny

 • Zhi Gan Cao (Lékořice, upravený kořen) - Harmonizuje účinek všech bylin ve směsi.

 

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin)

 

Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 460 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Často se stává, že zákazníci v domnění, že užívají bylinné preparáty, jsou naopak "zanášeni" dalšími nežádoucími "chemikáliemi". Byliny v našich tabletách nejsou ionizovány a bylinné tablety neobsahují žádné chemické a konzervační látky (jako jediná pojivová látka je používaná přírodní mikrokrystalická celulóza v obsahu do 1%) ani lepek a kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 g bylinných tablet odpovídá 5 g syrových bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec, představit a dopřát!

Výrobce: TCM Herbs, s.r.o.
Podle čínského názvu: TAI YUAN JIN WAN
Podle českého názvu: RŮST HORY TCHAJ
Podle kódů: 056
OGE3ZDczZ