Úvod » Čínská medicína » SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS (P008)


        

SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS (P008)

GUI ZHI TANG WAN

 

Výrobce: TCM Bohemia
Podle čínského názvu: GUI ZHI TANG WAN
Podle českého názvu: SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS
Podle kódů: 008
naše cena:
0 Kč

Počátky nachlazení, zimomřivost, pobolívání těla, pocení, snížená imunita.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:

  • počínající nachlazení
  • zimomřivost, pobolívání těla, pocení
  • zvýšená teplota, rozlámanost, rýma
  • kožní obtíže zhoršující se v zimě

 

Nejstarší směs čínské bylinné léčby na infekce. Používá se v počátcích nachlazení, ještě předním, než vyskočí vysoká teplota. Tato směs byla užívána velmi často již od dob jejího prvního uvedení v díle Shang Han Lun ze 3. století n.l. Tradičně se předepisovala pro stavy počínajících nachlazení, kde je přítomno výraznější pocení, zimnice nebo třesavka, zvýšená teplota, rozlámanost těla, rýma. Směs se však dále používá pro harmonizaci vrstev YING (vrstvy výživy) a WEI (vrstva ochrany těla). Zde bývá přítomno pocení nejasné příčiny, sklon k nachlazení nebo rýmě apod. Dále však byla směs podávána i u stavů nevyváženého vyživování vnitřních orgánů a schopnosti vzdorovat vnějším vlivům (tento klasický popis odpovídá stavu snížené imunity).

Dávkování a doba užívání:

3x denně 8 kuliček v případě mírného průběhu. Při výraznějších akutních stavech lze podat až 20-30 kuliček, 2-3x za sebou po dvou hodinách. Poté pokračujeme dávkováním 3-4x denně 8-16 kuliček podle intenzity potíží.
Výrobek není určen pro děti a těhotné ženy. Může snižovat krevní tlak, nutno dodržovat pitný režim.

Působení:

GUI ZHI (Ramulus Cinnamomi) je císařskou bylinou směsi. Jejím hlavním úkolem je zahřát povrch těla a uvolnit z něj FENG HAN (větrný chlad). BAI SHAO (Radix Paeoniae Lactiflorae) je tak trochu jejím protipólem - vyvažuje uvolňování povrchu těla a zabraňuje tak nadměrnému pocení. SHENG JIANG (Rhizoma Zingiberis Recens) a DA ZAO (Fructus Zizyphi Jujubae) jsou ve směsi použity jako asistentské rostliny. Mají za úkol zpevnit tělo zevnitř posílením trávení. ZHI GAN CAO (Radix Glycyrrhizae Uralensis praep.) podporuje působení asistentských rostlin a zároveň účinky směsi vyvažuje.

Balení: 200 kuliček/ 33g

Výrobce: TCM Bohemia
Podle čínského názvu: GUI ZHI TANG WAN
Podle českého názvu: SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS
Podle kódů: 008
NDNmNmEz