Úvod » Čínská medicína » SOUZNĚNÍ KOUZELNÉ PROMĚNY - 063


    

SOUZNĚNÍ KOUZELNÉ PROMĚNY - 063

CHA HU SHU GAN WAN

 

Výrobce: TCM Herbs, s.r.o.
Podle čínského názvu: CHA HU SHU GAN WAN
Podle českého názvu: SOUZNĚNÍ KOUZELNÉ PROMĚNY
Podle kódů: 063
naše cena:
0 Kč

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 • Odstraňuje stagnaci jaterní energie čchi GAN QI ZHI
 • Upravuje oběh energie QI a krve XUE
 • Utišuje bolest
 • Uvolňuje stres, harmonizuje emoce

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

 • Premenstruační syndrom
 • Bolestivá či nepravidelná menstruace (Dysmenorrhoea)
 • Cysty a fibromy v prsou (Cystická fibromastopatie)
 • Zánět žaludku (Gastritis)
 • Žaludeční vředy (Peptic ulcus)
 • Zánět jater (Hepatitis)
 • Chladová alergie

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi CHAI HU SHU GAN WAN, která je upravena na dnešní poměry. Je to jedna z nejznámějších harmonizačních bylinných čínských směsí, jež upravuje nerovnováhu mezi dráhou jater GAN na jedné straně a dráhou sleziny PI a žaludku WEI na straně druhé. Tato dysbalance se objevuje obzvláště u žen a je způsobena emočními blokádami a stresem, jež způsobují stagnaci jaterní energie čchi GAN QI ZHI, která utiskuje dráhu sleziny PI a žaludku WEI. Vede v praxi k různým trávicím obtížím, menstruačním potížím a pocitu studených končetin (díky blokádě energie čchi QI ZHI). K nejčastějším příznakům patří pocit tlaku na hrudi (tzv. knedlík v krku), bolesti v podžebří, napětí a bolest břicha, střídání zácpy a průjmu,, nadýmání, zhoršené trávení, časté říhání, celková stísněnost či podrážděnost, bolestivá či nepravidelná menstruace, premenstruační syndrom a studené končetiny (ruce i nohy).

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny –  Císařskými bylinami jsou Chai hu, která mocně uvolňuje a zprůchodňuje zablokovanou jaterní energii čchi GAN QI ZHI a harmonizuje slezinu PI a žaludek WEI tím, že změkčuje játra, což následně vede i k prokrvení končetin a Bai shao, jež vyživuje krev XUE a ochlazuje horko RE. Ministerskými bylinami pak jsou Chuan xiong, jež rozprouďuje krev XUE a stagnující energii čchi QI ZHI a zlepšuje krevní oběh, upravuje menstruaci a uvolňuje menstruační bolesti. Xiang fu uvolňuje zablokovanou jaterní čchi GAN QI ZHI, harmonizuje trávicí funkce a upravuje menstruaci, Zhi ke rozbíjí stagnující energii čchi QI ZHI ve středním ohništi a odstraňuje stagnaci potravy JI SHI. Asistent Chen pi upravuje energii čchi QI ZHI a harmonizuje střední ohniště ZHONG JIAO. Mu dan pi pročišťuje horko RE, vzniklé ze stagnace, ochlazuje krev RE XUE, oživuje krev a odstraňuje sraženiny krve YU XUE. Zhi zi pročišťuje horko RE, vzniklé ze stagnace a vylučuje vlhko SHI, ochlazuje krev RE XUE a zbavuje podrážděnosti. Poslíček Zhi gan cao harmonizuje působení ostatních bylin ve směsi.

 

 

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 – 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 – 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje – vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!) a to pak lze několika způsoby:

 
 1. Jednoduše spolknutím celých tablet a zapitím čistou vodou.
 2. Tablety zalít ve sklenici 2 dcl horké vody, rozmíchat a teplé vypít (podobně jako hořkou kávu, ale v tomto případě i s „bylinným lógrem“). Tento způsob je také nejúčinnější!
 3. Pro některé děti se osvědčil i tento způsob: rozdrtíme tablety na prášek a přidáme do čaje, který osladíme kupř. Sladěnkou či Sladovitem (ječmenný slad z prodejen zdravé výživy) nebo přidáme do polévky či jiného jídla, aby tak byly většinou hořké tablety pro ně poživatelnější.
 4. V případě chronických potíží či dlouhodobého užívání bylinných tablet je možno použít i tento způsob: veškeré tablety, které se doporučují během dne užívat (kupř. 3x2 tbl denně od 2 různých produktů = 12 tablet celkem), rozpustíme všechny najednou a dohromady v ranním Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a pečlivě rozmícháme tak, abychom vše vypili a dole nezůstal žádný “lógr”. Navíc tato ranní snídaně se stane i chutnější a lahodnější.
 5. Ideální také je všechny bylinné tablety v denní dávce (obvykle 12 a více tablet) rozpustit v cca 0,5 l horké vody a tento vlažný nápoj popíjet (nejlépe z termosky) během celého dne jako kávu, v tomto případě nezávisle na jídle. Před požitím nápoje je vždy nutno s termoskou zatřepat!


Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě
– Těhotenství, vyčerpání tekutin JIN YE (dehydratace), horko v játrech GAN RE.

 

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin)

 

Každá šarže bylin v našich produktech je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 460 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Veškeré dokumenty o vyšetření naleznete v článku Bezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs - viz příklad takového laboratorního vyšetření na těžké kovy, na identifikaci bylin, baktérie, plísně a pesticidy. Bylinné nápoje (kódy 822, 844, 850, 888, 900) a bylinné produkty v prášku (kódy 009, 050, 198, 199, 200) jsou bez jakýchkoliv konzervačních a chemických příměsí či látek. Bylinné tablety obsahují jako jedinou pojivovou látku přírodní celulózu (v dávce max. do 1%). Veškeré naše byliny nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou. Výrobce upozorňuje, že každá šarže bylin může mít někdy i jinou barvu, jinou chuť či jinou vůni (neb jsou to přírodní a ne geneticky formované produkty…), ale vždy se stejným účinkem.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 gram bylinných tablet odpovídá 5 gramům sušených bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec, představit a dopřát!
Výrobce: TCM Herbs, s.r.o.
Podle čínského názvu: CHA HU SHU GAN WAN
Podle českého názvu: SOUZNĚNÍ KOUZELNÉ PROMĚNY
Podle kódů: 063
ZjdmNj