Úvod » Čínská medicína » STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012


        

STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012

HUANG LIAN JIE DU PIAN

 

Podle čínského názvu: HUANG LIAN JIE DU PIAN
Podle českého názvu: STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE
Podle kódů: 012
naše cena:
0 Kč

Zánětlivé procesy různého původu se sklonem k hnisání. Pocity horkosti či pálení v různých oblastech.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- zánět s hnisáním v kterékoliv oblasti
- akné
- zánětlivé komplikace pooperačních stavů

Ve směsi obsažený koptis čínský (Huang Lian) je pravděpodobně nejznámější protizánětlivě působící bylinou v čínském lékopisu. Spolu s dalšími pomocnými bylinami se používá k léčbě jakéhokoliv zánětu v těle. Každá z bylin má vztah k určité části organizmu tak, aby společně dosáhly i na skrytá ložiska (fokusy), z času na čas vyvolávající projevy zánětu. Směs tedy podáváme vždy tam, kde máme podezření z "otravy" organizmu zánětem.

Poznámka
Směs má přírodní antibiotické účinky, které během léčby podporujeme vhodným stravováním.

Dávkování a doba užívání
3-4 tablety 3krát denně zapít vodou, 15minut po jídle. Děti od 6ti let 2 tablety denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek se projeví během 2–3 dnů, v opačném případě je vhodná konzultace s lékařem.

Soudobý pohled
Směs je složená ze čtyř bylin, nejčastěji používané k potlačení zánětu. Jejich působení však nepostihuje játra či krvetvorbu, jak tomu občas bývá u antibiotik. Tato bylinná kombinace vždy začlení jak bílé krvinky, tak i čistící působení jater do boje s infekcí. Posílením jaterních funkcí pomocí hořčin obsažených v šišáku, koptisu, korkovníku či gardénii a dalších účinných látek pomáhají organizmu v rychlém vyloučení látek, vzniklých v zanícené tkáni a kolujících v organizmu. Tato fáze léčby zánětu je snad ještě důležitější, než samotná léčba, protože snižuje možnost opětovné infekce či rozsevu zánětu.

Kombinace s dalšími produkty
U kožních zánětů, zejména akné se směs kombinuje s produktem 011-PATERO UHAŠENÍ SOPKY. Uvedená směs působí spíše povrchově - na kůži, zatímco STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE má širší užití.U zánětů spojivek bez hnisání podáváme 003-KŘEHKOST JARNÍHO KVÍTKU či 014-HOŘCOVÝ ELIXÍR (viz jejich popis).

Autor směsi
Dr. WANG TAO. Tato směs byla poprvé uvedena v díle WAI TAI BI YAO v r. 752.

Balení: 0.6g x 60tablet

Podle čínského názvu: HUANG LIAN JIE DU PIAN
Podle českého názvu: STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE
Podle kódů: 012
MjkyNjNh