Úvod » Čínská medicína » TAJEMSTVÍ MANDARINOVO (075)


        

TAJEMSTVÍ MANDARINOVO (075)

BAO HE WAN

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: BAO HE WAN
Podle českého názvu: TAJEMSTVÍ MANDARINOVO
Podle kódů: 075
naše cena:
0 Kč

Tlak v žaludku po jídle, poruchy trávení, říhání, vracení se potravy, pro podporu trávení při přejedení se.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- trávicí poruchy při přejídání
- tlaky v žaludku po vydatném jídle
- tlaky po jídle pozřeném ve spěchu či stresu

Směs je určena pro jednodušší zažívací obtíže způsobené přejídáním nebo oslabeným zažívacím systémem, který nezvládá dostatečně zpracovat běžné jídlo. Objevující se poruchy trávení, jako je pocit plnosti v žaludku, nadýmání, říhání, pocit na zvracení, tlak nad pupkem, bušení srdce, snížení až vymizení chuti k jídlu a obtíže s vyprazdňováním . Také pomáhá po požití nevhodně upraveného jídla, doprovázeného lehkým průjmem. Zvláště vhodná je pro děti, které obtížně zpracovávají přijatou potravu a zůstávají hubené a podvyživené.

Dávkování a doba užívání
Po větším příjmu potravy. Při trvalém přejídání v dávce 3 x denně 8 kuliček do úpravy stravovacích návyků. Po požití špatného jídla s následnými trávicími obtížemi je vhodná dávka 10 -20 tablet 3-5x denně do odeznění obtíží.
Neužívat v těhotenství, při žlučníkových kamenech a při krvácení všeho původu. Přípravek může zvyšovat hladinu cukru glukózy v krvi.

Soudobý pohled
Ban xia (Rhizoma pinelliae ternatae), Fu ling (Sclerotium poriae cocos), Chen pi (Pericarpium citri reticulatae) - upravují zažívání tím, že odvádějí hlen a vlhko z oblasti středního ohniště. Ulpívání a stagnace hlenu a vlhka stěžuje a zpomaluje trávení. Shan zha (Fructus cratagei) zlepšuje trávení masa a tučných jídel. Podle moderních výzkumů snižuje hladinu cholesterolu.Mai ya (Fructus hordei germinatus) napomáhá trávení obilovin, například pšenice, která způsobuje u některých lidí alergické reakce a trávicí obtíže. Shen qu (Massa fermantata) fermentovaná směs bylin a obilovin, rozkládá alkohol a další těžké, ulpívavé potraviny, které způsobují pocit "kamene v žaludku". Lai fu zi (Semen raphani sativi) efektivně odstraňuje vazký hlen, který vzniká nedostatečným trávením sladkých jídel. Lian qiao (Fructus forsythiae susepnsae) pročišťuje organismus od nahromaděných toxických látek z potravy, hubí patogenní bakterie, které způsobují zažívací obtíže po požití kontaminovaného jídla nebo vody.

Autor směsi
Dr. ZHU DAN XI. Tato směs byla poprvé uvedena v díle DAN XI XIN FA v r. 1481.

Balení: 200 kuliček/ 33g

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: BAO HE WAN
Podle českého názvu: TAJEMSTVÍ MANDARINOVO
Podle kódů: 075
MzY4MDdk