Úvod » Čínská medicína » VÁNEK HEDVÁBNÉHO VĚJÍŘE - 113


        

VÁNEK HEDVÁBNÉHO VĚJÍŘE - 113

XIAO FENG PIAN

 

Podle čínského názvu: XIAO FENG PIAN
Podle českého názvu: VÁNEK HEDVÁBNÉHO VĚJÍŘE
Podle kódů: 113
naše cena:
0 Kč

Ekzém, lupénka, svědivé kožní záněty, kopřivka.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- ekzém
- kopřivka
- lupénka
- jiné svědivé kožní projevy, například plísňové

Tato směs je určena pro kožní obtíže projevující se vyrážkou, která je zarudlá, mokvavá nebo suchá, svědivá. V moderním slova smyslu sem řadíme různé ekzémy, kopřivky a kožní plísně. Typické je zde zhoršování kožních obtíží teplem. Cíleně působí na zlepšení látkové výměny v kůži, ale její působení je komplexní a dochází k celkovému pročištění organismu a úpravě zažívání.

Poznámka
Směs cíleně působí na zlepšení látkové výměny v kůži, nejúčinnější je v počátcích onemocnění a u lehčích průběhů. Těžké případy se ovlivňují spíše pomocí bylinných odvarů.

Dávkování a doba užívání
2 dražé 3x denně zapít vodou 15minut po jídle.

Přípravek se nesmí užívat v případech zvýšeného krevního tlaku, při otocích všeho původu, při průjmech a krvácení. Nevhodné pro děti do 6ti let věku, neužívejte v těhotenství.

Soudobý pohled
Byliny tvořící směs VÁNEK HEDVÁBNÉHO VĚJÍŘE rozdělujeme na vnitřně působící - zabývají se detoxikací organizmu a byliny upravující imunitu a odpověď organizmu na vnější vlivy. Jejich působení je však vzájemně propojené - například po opakovaných infekcích často dochází ke zhoršení ekzému či jiných svědivých kožních zánětů. To znamená, že imunita po nedobře zvládnutých infekcích je nastartovaná směrem k zánětu a za cíl si vybírá jakoukoliv oslabenou či problematickou část organizmu, v tomto případě zanícenou kůži. Detoxikační byliny tedy jednak zbavují organizmus zbytků zánětu, jednak "tiší" rozjitřené imunitní reakce. Podstatné je vylepšení trávení, čímž se rozumí schopnost organizmu "rozlišit" vhodné a nevhodné složky stravy a omezení vstřebávání či snadnější vylučování těch škodlivých (ve směsi například jerlín, atraktylis a další).

Kombinace s dalšími produkty
Směs je ideální pro stavy, kdy je více postižená horní polovina těla. Je rovněž vhodnější u suchých ekzémů a jiných svědivých onemocnění. V případě převážného postižení dolní poloviny kombinujeme s přípravkem 111-ÚDOLÍ MOKŘINOVÝCH POLÍ ve stejných dávkách. U bouřlivého průběhu nebo u mokvající kůže (spontánně či po škrábání) kombinujeme se směsí 014-HOŘCOVÝ ELIXÍR, nebo zpočátku dáváme pouze tuto. U sklonů k hnisání (časté u nasednutí infekce do postižené kůže) podáváme spolu se směsí 011-PATERO UHAŠENÍ SOPKY, kterou však po odeznění těchto komplikací opět vysadíme. V postižení velké části kůže podáváme spolu s předpisem 012-STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE. Pro doléčení postižené kůže podáváme spolu se směsí 161-PILULKA ČTYŘ ŠLECHTIČEN , která zvláčňuje a vyživuje kůži. Celkové podávání doplňujeme lokální aplikací připravovaných krémů a odvarů z čínských bylin, dostupné na pracovišti TCM Clinic. V případě alergické rýmy či astmatu kombinujeme směs s příslušnými preparáty uvedenými v sekcích o alergiích a dýchacích potížích.

Autor směsi
Dr. LIU YUAN SU, poprvé v jeho díle HUANG DI SU WEN XUAN MING LUN FANG, r. 1172.

Balení: 0,85 g  x  50 dražé, celkem min.42,5g

Podle čínského názvu: XIAO FENG PIAN
Podle českého názvu: VÁNEK HEDVÁBNÉHO VĚJÍŘE
Podle kódů: 113
YTU5ZGUzN