Úvod » Čínská medicína » VŮNĚ BOROVÉHO HÁJE - 031


        

VŮNĚ BOROVÉHO HÁJE - 031

QING QI HUA TAN PIAN

 

Podle čínského názvu: QING QI HUA TAN PIAN
Podle českého názvu: VŮNĚ BOROVÉHO HÁJE
Podle kódů: 031
naše cena:
0 Kč

Akutní a chronická bronchitida (zánět průdušek), astma, kašel s obtížným vykašláváním hlenů, kuřácký kašel, chrapot.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů: 

  • akutní a chronická bronchitida (zánět průdušek)
  • astma v důsledku horkého hlenu přeplňujícího plíce
  • kašel s obtížným vykašláváním hustých hlen
  • kuřácký kašel

Směs se užívá pro kašel s obtížným až bolestivým vykašláváním vazkých žlutých hlenů, které se typicky vyskytují u akutní či chronické bronchitidy nebo astmatu. Nepůsobí pouze na postiženou sliznici, které pomáhá snižovat produkci hlenů související s jejím podrážděním, podporuje rovněž obranyschopnost a odolnost dýchacích cest. Zmírňuje projevy kuřáckého kašle. Náchylnost k nadměrnému zahlenění může být podle čínské medicíny způsobena konzumací mastných či sladkých jídel, proto jsou ve směsi zastoupeny i byliny podporující správné trávení.

Pročišťuje horko plic a rozpouští hlen.

Poznámka
Výše popsaný stav se často objevuje po nesprávně zaléčené infekci, kdy sliznice zůstává podrážděná a produkuje neustále hustý a obtížně vykašlatelný hlen.

Dávkování a doba užívání
2 tablety 3x denně, děti od 5 do 12 let poloviční dávku zapít vodou, 15 minut po jídle. Přetrvává-li po ústupu kašle a zahlenění pocit suchosti v ústech a chrapot, podává se směs HVIZD STŘÍBRNÉ PÍŠŤALKY (131).

Soudobý pohled
BAN XIA (Rhizoma pinelliae ternatae), CHEN PI (Pericarpium citri reticulatae) a FU LING (Sclerotium poriae cocos) pročišťují hlen a vlhko z plic a pomáhají usměrňovat tok plicní energie. Současně normalizují zažívání, a tak brání další kumulaci hlenu. DAN NAN XING (Pulvis arisaemae cum felle bovis) vysušuje hlen a vlhkost a odstraňuje tíseň na hrudi. ZHI SHI (Fructus immaturus citri aurantii) rozbíjí stagnaci hlenu, uvolňuje křeče. HUANG QIN (Radix scutellariae baicalensis) a GUA LOU REN (Semen trichosanthis) pročišťují horko z plic a pomáhají naředit tuhý hlen. Ničí bakteriální infekci a toxiny takto vzniklé a odstraňují zatuhlý, zauzlený hlen. Obě byliny mohou být použity také při léčbě plicního abscesu, bolesti a tísni na hrudi. XING REN (Semen pruni armenicae) zastavuje kašel, usměrňuje tok plicní energie a zprůchodňuje stolici. Když je v plicích horkost a hlen, bývá přidružena zácpa. Když volně odchází stolice, uvolní se lépe stagnace v plicích. SHENG JIANG (Rhizoma zingiberis officinalis recens) zlepšuje zažívání a rozpouští hlen stagnující v plicích, průduškách a nose.

Pinellia ternate rhizome 94.8mg ( 15.80% ), Arisaema cum Bile 94.8mg ( 15.80% ), Scutellaria baicalensis root 63.3mg ( 10.55% ), Trichosanthes kirilowii seed 63.3mg ( 10.55% ), Citrus reticulate pericarp 63.3mg ( 10.55% ), Prunus armeniaca seed 63.3mg ( 10.55% ), Citrum aurantium fruit 63.3mg ( 10.55% ), Poria cocos 63.3mg ( 10.55% ), Excipients 30.6mg ( 5.10% ). (Amylum , Microcrystalline cellulose , Carboxymethylstarch sodium , Hydroxypropyl methyl cellulose , Magnesium stearate , Micro-spherical

Autor směsi
Autor: Dr. WU KUN. Tato směs byla poprvé uvedena v díle YI FANG KAO v r. 1584.

Balení: 0,6g x 60 tablet, celkem 36g

Podle čínského názvu: QING QI HUA TAN PIAN
Podle českého názvu: VŮNĚ BOROVÉHO HÁJE
Podle kódů: 031
NThlNDNl