Úvod » Čínská medicína » VYTAŽENÍ ZAKLESLÝCH STAVIDEL - 040


    

VYTAŽENÍ ZAKLESLÝCH STAVIDEL - 040

YU XUE WAN

 

Výrobce: TCM Herbs, s.r.o.
Podle čínského názvu: YU XUE WAN
Podle českého názvu: VYTAŽENÍ ZAKLESLÝCH STAVIDEL
Podle kódů: 040
naše cena:
0 Kč

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 • Rozprouďuje blokádu krve YU XUE a zprůchodňuje cévy LUO
 • Rozpouští a odstraňuje sraženiny ZHU YU
 • Oživuje krev XUE
 • Utišuje bolesti, vzniklé z blokády krve YU XUE

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

Kožní potíže:

 • Ekzémy
 • Lupénka
 • Akné s vředy a abscesy
 • Bércové vředy

Gynekologické potíže:

 • Bolestivá menstruace
 • Ztráta či vynechání mentruace
 • Předčasná nebo naopak dlouhotrvající menstruace
 • Myomy, cysty, fibromy

Kardiovaskulární potíže:

 • Angína pektoris
 • Stavy po srdečním infarktu a mozkové mrtvici
 • Stavy, kdy je nutno "ředit krev"

Poranění a úrazy:

 • Veškeré úrazy a poranění, jak akutní, tak chronické
 • Zlomeniny, výrony, zhmožděniny, natržení svalů, vykloubení, otoky apod.
 • Tenisový loket

Ostatní potíže:

 • Bolesti hlavy, obzvláště fixní
 • Revmatické bolesti kloubů, šlach a vazů
 • Nádory, cysty, struma

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Tato bylinná směs je zaměřena hlavně na tzv. odblokování krve YU XUE, tedy oživuje  a rozprouďuje krev XUE, podporuje krevní tok, zprůchodňuje dráhy a cévy a rozpouští sraženiny ZHU YU. Pod pojmem blokády krve YU XUE si můžeme představit stav ucpaného okapu, kdy na jedné straně se krev hromadí (otoky, zatuhnutí, zduřeniny typu nádorů, cyst, strumy apod.). a na straně druhé, pod ucpaným okapem se nedostává životodárná krev a energie, což se projevuje nedostatečnou výživou těchto orgánů a drah (kupř. matnou načernalou pletí) a hlavně pak fixní bolestí - kupř. bolesti hlavy nebo kdekoliv po těle, bolesti při poraněních a úrazech, bolesti při menstruaci... (dle čínské medicíny každá "bolest je hlad tkáně po energii"). Stejně tak se po čase může okap vypoulit a prasknout (kupř. prasklé cysty,metastázy, kožní postižení jako lupénka, ekzémy). V nadázce by se dalo říci, že tato směs je jakýmsi kominíkem, jež čistí (ne)pořádně ucpaný okap a doslova každodenně "prošťuchuje" a zprůchodňuje tento ucpaný tunel. Tož vytáhnout stavidla je potřeba, a vodu upustit, aychom se tak (ne)dostali z bláta do louže či z deště pod okap!

 

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Byliny, obsažené v této směsi, jsou rozděleny do 3 skupin:

První skupina obsahuje byliny, jenž rozprouďují blokádu krve YU XUE a odstraňují sraženiny ZHU YU. Mohou být štiplavé či hořké chuti, chladné, vyrovnané či teplé povahy, všechny však vstupují do krve jater GAN YU XUE a rozprouďují a zprůchodňují krev, aniž by poškodily řádnou energii čchi ZHEN QI. Mezi ně patří E zhu a San leng jež mimo již zmíněné účinky (rozpouďují blokádu krve YU XUE a odstraňují sraženiny ZHU YU) rozprouďují i stagnaci čchi QI ZHI a utišuje bolesti. Dan shen navíc i vyživuje krev v srdci XUE XU XIN, uklidňuje ducha SHEN, ochlazuje krev RE XUE a hojí kožní vředy a abscesy. Hu zhang rozprouďuje krev YU XUE a tiší bolesti (hlavně gynekologické), vylučuje vlhko a horko SHI/RE a horký toxin RE DU (kupř. u kožních potíží). Ji xue teng rozprouďuje krev YU XUE a doplňuje krev XUE XU, uvolňuje šlachy a zprůchodňuje cévy LUO (kupř. při revmatických bolestech či poraněních). Hong hua rovněž rozprouďuje a oživuje krev YU XUE (kupř. u bolestivé menstruace), rozpouští a odstraňuje sraženiny ZHU YU v (kupř. při poraněních, u kožních abscesech a vředech, u nádorů v břiše jako jsou myomy a cysty). Tao ren má stejné účinky jako předchozí bylina a navíc i svlažuje střeva a zprůchodňuje stolici čili tzv. promazává střeva (kupř. při tvrdé suché zácpě). Ze lan kromě toho, že rozprouďuje krev a oživuje krev YU XUE a odtsraňuje sraženiny ZHU YU, tak i rozprouďuje stagnaci vody SHUI, čímž zmenšuje otoky, obzvláště v břiše (gynekologické nádory).

Druhou skupinu tvoří byliny, jež ochlazují  horko v krvi RE, vzniklé z blokády krve YU XUE. Mezi ně patří Chi shao yao, jež ochlazuje horko v krvi RE XUE (kupř. u ekzémů, kupénky), ale rovněž i odstraňuje sraženiny YU XUE a tiší bolesti (kupř. při poraněních, bolestivé menstruaci, nádorech). Ren don teng ochlazuje horko RE a vylučuje horký toxin RE DU (kupř. kožní vředy či abscesy), vylučuje vlhko a horko SHI/RE z zprůchodňuje cévy LUO (kupř. u bolestivých zánětů a otoků kloubů).

Do třetí skupiny bylin, jež hlavně vyživuje krev XUE XU, dále i rozprouďuje a oživuje krev YU XUE, tiší bolesti a rozpouští sraženiny ZHU YU, patří Dang gui wei.

 

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 – 2 tbl , děti od 5 do 12 let let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 – 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 – 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje – vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!) a to pak lze několika způsoby:

 
 1. Jednoduše spolknutím celých tablet a zapitím čistou vodou.
 2. Tablety zalít ve sklenici 2 dcl horké vody, rozmíchat a teplé vypít (podobně jako hořkou kávu, ale v tomto případě i s „bylinným lógrem“). Tento způsob je také nejúčinnější!
 3. Pro některé děti se osvědčil i tento způsob: rozdrtíme tablety na prášek a přidáme do čaje, který osladíme kupř. Sladěnkou či Sladovitem (ječmenný slad z prodejen zdravé výživy) nebo přidáme do polévky či jiného jídla, aby tak byly většinou hořké tablety pro ně poživatelnější.
 4. V případě chronických potíží či dlouhodobého užívání bylinných tablet je možno použít i tento způsob: veškeré tablety, které se doporučují během dne užívat (kupř. 3x2 tbl denně od 2 různých produktů = 12 tablet celkem), rozpustíme všechny najednou a dohromady v ranním Nápoji čínských MUDRců - kod 900 a pečlivě rozmícháme tak, abychom vše vypili a dole nezůstal žádný “lógr”. Navíc tato ranní snídaně se stane i chutnější a lahodnější.
 5. Ideální také je všechny bylinné tablety v denní dávce (obvykle 12 a více tablet) rozpustit v cca 0,5 l horké vody a tento vlažný nápoj popíjet (nejlépe z termosky) během celého dne jako kávu, v tomto případě nezávisle na jídle. Před požitím nápoje je vždy nutno s termoskou zatřepat!

Lze kombinovat s ostatními směsi jako kupř. při poraněních a úrazech je velmi dobrá kombinace s bylinnou směsí Houževnatost bambusového výhonku (kód 205), při myomech zase pak se přidává Zeď devíti draků (054) apod. Rovněž tato směs tzv. ředí krev, takže pokud se užívá současně s chemickými léky na ředění krve, tak se účinek dopluje a lze proto chemické léky případně (dle stavu a laboratorních vyšetření krve) i snižovat.

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - těhotenství, prostý nedostatek energie čchi QI XU a krve XUE XU bez známek stagnace a blokády! (kupř. krvácení bez příznaků blokády).

 

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin)

 

Každá šarže bylinných tablet a nápojů je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 460 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Bylinné nápoje (kódy 822, 844, 850, 888, 900) a bylinné produkty v prášku (kódy 009, 198, 199, 200) jsou bez jakýchkoliv konzervačních a chemických příměsí či látek. Bylinné tablety obsahují jako jedinou pojivovou látku přírodní celulózu (v dávce max. do 1%). Veškeré naše byliny nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 gram bylinných tablet odpovídá 5 gramům syrových bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec, představit a dopřát!

Výrobce: TCM Herbs, s.r.o.
Podle čínského názvu: YU XUE WAN
Podle českého názvu: VYTAŽENÍ ZAKLESLÝCH STAVIDEL
Podle kódů: 040
ZWY3Y