Úvod » Čínská medicína » ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY - 062


        

ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY - 062

JIA WEI XIAO YAO WAN

 

Podle čínského názvu: JIA WEI XIAO YAO WAN
Podle českého názvu: ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY
Podle kódů: 062
naše cena:
0 Kč

Podrážděnost, sklon ke vztekání se, pocity horka, kožní záněty u žen. Zhoršování potíží před menstruací.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- pocit vnitřního horka či vyprahlosti
- výraznější podrážděnost s tendencí ke snadnému emočnímu vzplanutí
- sklon k nespavosti a myšlenkovému neklidu
- jiné projevy "horka" v organizmu
- pálení žáhy, sklon ke gynekologickým zánětům, problémová pleť, zejména před menstruací

V úvodu opět odkazujeme na informace uvedené u produktu s kódem 061-VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA, jehož je Zklidnění zčeřené hladiny modifikací. V krátkosti pouze připomeňme, že byliny obsažené v obou směsích uvolňují blokády vzniklé z nahromadění stresů, vlivů okolí, které nelze dobře "ventilovat", z nedostatku odpočinků, rozdání se apod. Mluvili jsme tam rovněž o syndromu "papiňáku", který je nutným regulačním jevem, jímž se organizmus zbavuje blokády. I když se nedá říct, že tato cesta je nejideálnější. V našem případě - u Zklidnění zčeřené hladiny, je zde jeden motiv navíc a tím jsou projevy horka, pocházejících z onoho "tlakového hrnce", což je další možnost ventilace a uvolnění organizmu. Opět jev, který každý někdy zažil u sebe či v blízkém okolí. No a na rozdíl od kódu 061-VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA v tomto případě rozdělujeme obsažené byliny do čtyř skupin. První tři jsou opět shodné - posílení jangové energie, výživa jinu a uvolnění energetického oběhu. Novou čtvrtou skupinku představují byliny "pročišťující horko", opět na úrovni tělesné - zánět, pocit přehřátí a vyprahlosti, energetické - opakované emoční výbuchy a nakonec psychické - sklon k nespavosti, myšlenkovému neklidu.

Poznámka
Opět, podobně jako 061-VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA, je i ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY odpovědí na stav, který je známý každému z nás, některým dost důvěrně. Tenze, stres, spěch a postupující únava se stávají nezvanými strážnými anděly moderního člověka. Směs je jednou z nejčastěji užívaných produktů čínské medicíny na světě. Její poměrně pozdní vznik (19. století), kontrastující s rychlým rozšířením, zrcadlí stupňování psychické zátěže typické pro dnešní dobu.

Dávkování a doba užívání
3 x denně 8 pilulek. Účinek lze pozorovat po týdnu užívání. Při trvalé stresové zátěži je vhodné podávání dlouhodobé. Při premenstruálním syndromu se podává 5 dnů před začátkem menstruace. Při kombinacích s jinými produkty se podává z každého druhu 3 x denně 4 až 8 kuliček, dávka se může
libovolně snižovat či zvyšovat dle stavu.
Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 3x denně 4 kuličky.

Soudobý pohled
Pro ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY platí i tady vše, co bylo napsáno u směsi 061-VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA. Díky dvěma bylinám, které zde byly přidány navíc, má však tato směs lepší působnost na pleť (akné před menstruací), je o něco více protizánětlivá a uklidňující. Protože více "chladí", podává se tehdy, když nejsou přítomny poruchy termoregulace (výrazně studené končetiny, zmrzlost, nesnášenlivost chladu). Pokud tyto projevy jsou, užíváme raději směs 061-VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA. Čtvrtá skupina bylin, známá svým "osvěžujícím" a protizánětlivým působením je tvořena dvojicí bylin (gardénie, pivoňka polokřovitá).

Kombinace s dalšími produkty
Zde rovněž platí kombinace uvedené u směsi 061-VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA s malými odchylkami. Při bolestivé menstruaci lze kombinovat se směsí 045-PILULKA PROPUKNUTÍ V SMÍCH. U otoků objevujících se před menstruací podávat spolu se směsí 106-PILULKA PĚTI SLUPEK. Při nespavosti užívat spolu s některým z produktů 121-ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSAŘE, 122-ÚLITBA MOCNÉMU VLÁDCI, 123-PERLEŤ MĚSÍČNÍ ROSY či 127-KŘEHKOST SAKUROVÉHO KVĚTU. Při velkých výkyvech nálad hraničících s hysterií se podává spolu se směsí 124-TŘEPETÁNÍ PRAPORCŮ VE VĚTRU. Při současných klimakterických potížích se užívá s produkty 185-SVĚŽEST Z PODVEČERNÍ PAGODY, 058-SEDMERO DŮVĚRNÍKŮ apod. Při velké únavě lze kombinovat například se směsí 152-TYGŘÍ PRAMEN. Při pálení žáhy nebo žaludku se podává spolu se směsí 015-OBNOVA SPÁLENÉ ZEMĚ. U gynekologických zánětů s pálením a svěděním sliznic se kombinuje se směsí 057-PŘEHRAZENÍ TOKU ŽLUTÉ ŘEKY. Při migrénách se výhodně kombinuje s produkty 014-HOŘCOVÝ ELIXÍR nebo 112-VZEDMUTÍ SE JARNÍHO VICHRU, u ostrých bodavých bolestí pak spíše se směsí 041-STEZKY PALÁCOVÉHO PARKU. Kombinace s produktem 014-HOŘCOVÝ ELIXÍR prospívá i u silného nervového podráždění. Pro muže je ekvivalentem například směs 063-UKLIDNĚNÍ ZNESVÁŘENÝCH nebo 064-UTIŠENÍ VĚTRNÉ BOUŘE, které obsahují větší poměr jangových bylin a více se tudíž hodí pro mužský organizmus.

Autor směsi
Dr. WEN SHENG v díle NEI KE ZHAI YAO, 19. stol. Tato kombinace je modifikací jiné směsi (061), pocházející z roku 1078.

Balení: 200 kuliček/ 36g

Podle čínského názvu: JIA WEI XIAO YAO WAN
Podle českého názvu: ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY
Podle kódů: 062
NGRlMGY5