Úvod » Čínská medicína » HARMONIE BROSKVOVÉHO HÁJE (192)


        

HARMONIE BROSKVOVÉHO HÁJE (192)

GUI PI WAN

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: GUI PI WAN
Podle českého názvu: HARMONIE BROSKVOVÉHO HÁJE
Podle kódů: 192
naše cena:
0 Kč

Duševní přepracovanost, poruchy spánku, nadměrné přemítání. Posílení mentálního výkonu.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- duševní přepracovanost
- zapomnětlivost a zhoršená intelektuální výkonnost
- poruchy spánku při nadměrném přemítání
- sklon k úzkosti a srdeční neuróze
- potřeba zvýšeného mentálního výkonu (zkoušky, termínovaná duševní práce)

Nadměrné přemítání snižuje produkci energie, říká jedna z pouček čínské medicíny. Podobné nepříznivé účinky má i „dlouhé sezení“, nepravidelnost a špatné složení stravy. Každý z těchto čtyř faktorů ovlivňuje v organizmu produkci energie, tedy jeho vitalitu. Posun aktivity směrem k převaze duševních zhoršuje fyzickou kondici již z prostého ochabnutí svalového tonu a zhoršení cirkulace. Navíc myšlení, ač se to nezdá, je energeticky nesmírně náročný proces, zvláště, pokud probíhá pod časovým stresem a není provázen náležitým odpočinkem. Časem se dostaví „výpadky“ v podobě zhoršené výbavnosti, ztíženého vyjadřování, roztržitosti, podrážděnosti a poruch spánku až pocitu intelektuální tuposti. Ruku v ruce se člověk navíc začne cítit i tělesně zmlácen a unaven, jakoby „skládal uhlí“, ačkoliv jediná jeho fyzická aktivita jsou přesuny od počítače k varné konvici na kafe. Jiným typem potíží, na které se podává směs Harmonie broskvového háje, je neustálé přemýšlení o věcech, které jsme již prožili. Jde o nepřetržité vracení se k prožitým situacím, opětovné hodnocení všech pro a proti, myšlenkové přehrávání dialogů. Tento proces nekončí, protože nic již nelze změnit, vše je uloženo pouze v naší paměti, jako paměťová stopa, která se nezmění. Pouze ji vždy vytáhneme ze šuplíku, přehrajeme a opět dáme zpět, poté znova a pořád dokola. Tento proces díky své bezvýchodnosti časem opět „zkonzumuje“ energii a dostaví se únava, úzkosti, nespavost.

Poznámka
U této směsi je nejlépe vyjádřená zásada, že lze v jedné době řešit nespavost a současnou únavu, přičemž se nemusíme uchylovat tu k tonizaci, tam zase ke tlumení. Věřme regulačním schopnostem našeho organizmu. Po vhodném "nakopnutí" si tělo rádo sjedná nápravu, po které prahne.

Dávkování a doba užívání
3x denně 8 kuliček je běžnou dávkou pro dospělého člověka. Výjimečně (noční řízení auta, poslední den před zkouškou atd.) se podávají dávky vyšší až do dávky 20 kuliček po dvou hodinách. Dostavení se účinku odpovídá stavu, pro který se směs užívá. Pokud je užívána pro zlepšení výkonnosti před zkouškami, je efekt patrný ihned. U přepracovanosti, poruchách spánku, zapomnětlivosti a dalších vyjmenovaných problémech se viditelný účinek dostavuje do jednoho měsíce užívání.
Výrobek není určen pro děti.

Soudobý pohled
Moderním slovníkem by se účinek směsi popsal jako účinek adaptogenní, tedy účinek, který napomáhá organizmu "přežít", adaptovat se na vzniklou situaci. Hlavní působení směsi míří k centrálnímu nervovému systému, kde se zvyšuje látková výměna, zlepšením prokrvení. Směs však nevyvolává nechtěnou stimulaci, což vyplývá i z toho, že v popsaných indikacích zlepšuje spánek. Jde spíše o ekonomizaci mentálních procesů - tedy zabrat, když je potřeba a vypnout, když si člověk potřebuje odpočinout a zregenerovat. Toto působení je zajištěno zejména semínkem bioty a jujuby, plodem longanu (známým též pod označením liči) a dalšími. Druhá skupina bylin upravuje a zlepšuje tělesnou energii, čímž brání pocitu fyzické pnavy a zmlácenosti (kozinec, atraktylis, pazvonek, lékořice).

Kombinace s dalšími produkty
Směs se obvykle podává samostatně, ale mohou se vyskytnou stavy, kdy kombinace s dalšími produkty lépe odpovídá danému stavu. Při vyšší nervozitě, která pramení z nastupující únavy a blížícího se termínu užívejte spolu s produktem 061-VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA, nebo 062-ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY, což je kombinace vhodnější pro ženy. U mužů se kombinuje s produktem 063-UKLIDNĚNÍ ZNESVÁŘENÝCH nebo 064-UTIŠENÍ VĚTRNÉ BOUŘE. Tyto kombinace jsou vhodné i pro doprovodné zažívací potíže - bolesti žaludku, průjem, křeče. U závažné nespavosti lze kombinovat spolu s některou ze směsí 121-ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSAŘE, 122-ÚLITBA MOCNÉMU KRÁLI, 123-PERLEŤ MĚSÍČNÍ HORY, 124-TŘEPETÁNÍ PRAPORCŮ VE VĚTRU nebo 127-KŘEHKOST SAKUROVÉHO KVĚTU, které přidáváme ve večerní dávce v počtu 8 - 16 kuliček. Oproti posledně jmenovaným směsím je HARMONIE BROSKVOVÉHO HÁJE účinnější pro zlepšení mozkové činnosti, ale méně účinná pro nespavost. Rovněž lépe působí na průvodní pocity únavy.

Autor směsi
Dr. YANG YONG HE, směs se poprvé objevila v jeho díle YI SHENG FANG z r. 1253.

Balení: 200 kuliček/ 33g

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: GUI PI WAN
Podle českého názvu: HARMONIE BROSKVOVÉHO HÁJE
Podle kódů: 192
ZDhlOW