Úvod » Čínská medicína » MISTROVSKÉ ODVEDENÍ RUDÉHO (P016)


        

MISTROVSKÉ ODVEDENÍ RUDÉHO (P016)

DAO CHI WAN

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: DAO CHI WAN
Podle českého názvu: MISTROVSKÉ ODVEDENÍ RUDÉHO
Podle kódů: 016
naše cena:
0 Kč

Podráždění, horkost u srdce, bušení srdce, náhlé močové infekce.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- pocit horka či pálení v obličeji
- snadné zrudnutí, bušení srdce a pocení při emočním podráždění
- afty v ústech, lokalizované převážně na jazyku
- močová infekce
- bez zřejmého předchozího prostydnutí

 

Protizánětlivé působení směsi se využívá zejména při léčbě zánětů na sliznicích (ústní dutiny či močových cest) a pro zklidnění u nespavosti, bušení srdce, trémě, podráždění. Srdce je vládcem horní poloviny těla, ledviny dolní. Stav srdce se tudíž projevuje v obličeji. "Přemíra ohně" v srdci vede ke zrudnutí, zánětům, někdy provázeným bušením srdce, nespavostí či podrážděním. Pokud horko pronikne do vnitřních drah těla, může sestoupit k ledvinám a močovému měchýři a vyvolat močovou infekci. Tradičně se výše popsané příznaky připisovaly tzv. "ohni srdce", který vzniká nadměrnou intelektuální aktivitou, ať již plodnou, tzn. tvůrčí a pracovní nasazení, tak i tou neplodnou, tzn. neustálým přemítáním o věcech, které byly a již nejsou a které by bylo třeba změnit a přitom to nejde. Typickým příznakem bývá bušení srdce a afty spolu s přítomností tmavě žluté moči nebo bolestivé močení spojené s řezáním a pálením (moderně sem lze zařadit i močové infekce).

Poznámka
Z hlediska tradiční čínské medicíny jde o nahromadění horka v srdci projevující se neklidem a nespavostí. Druhým důvodem podání směsi je náhle vzniklá močová infekce, která však není vyvolána prochlazením, ale přichází nečekaně či po psychickém vypětí.

Dávkování a doba užívání

Směs je určena pro akutní podávání (obvykle 3 x denně 10 kuliček). Efekt bývá patrný již po jednom týdnu. U chronických problémů doporučujeme konzultaci s terapeutem tradiční čínské medicíny.
Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 3x denně 4 kuličky.

Soudobý pohled
Rehmanie lepkavá a další pomocné byliny působí na tělo i duši. Na tělesné úrovni se snižuje nadměrný tonus sympatického nervového systému (bušení srdce, zvýšené prokrvení atd.) a aktivitu zánětu na sliznicích (dutiny ústní či močových cest).

Kombinace s dalšími produkty
Produkt 014-HOŘCOVÝ ELIXÍR se rovněž podává při močových infekcích, ale při jeho podávání nebývá tak výrazná podrážděnost, bušení srdce a náhlé citové vzplanutí. Podává se spíše u dlouhodobé psychické nestability a opakovaných močových infekcí. Směs 102-HOŘE OD ŘÍČNÍ DELTY působí rovněž na záněty močových cest, podává se tehdy, nejsou-li příznaky psychického podráždění - tedy když se jedná o "obyčejnou", nekomplikovanou močovou infekci. V případě výraznějších potíží lze směsi podávat souběžně. U aftů v ústech, rozesetých jak na jazyku, tak na vnitřní straně tváří, se směs kombinuje s produktem 015-OBNOVA SPÁLENÉ ZEMĚ. Pokud není postižený jazyk, podává se pouze 015-OBNOVA SPÁLENÉ ZEMĚ. Lokálně u aftů a zanícených koutků podáváme spolu se sprejem 450-POHLAZENÍ RANNÍ ROSY .

Autor směsi
Dr. SHEN JIN AO, první zmínka je v knize SHEN SHI ZUN SHENG SHU z r. 1773.

Balení: 200 kuliček/ 33g

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: DAO CHI WAN
Podle českého názvu: MISTROVSKÉ ODVEDENÍ RUDÉHO
Podle kódů: 016
MTZjMz