Úvod » Čínská medicína » SVĚŽEST PODVEČERNÍ PAGODY (185)


        

SVĚŽEST PODVEČERNÍ PAGODY (185)

ZHI BAI DI HUANG WAN

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: ZHI BAI DI HUANG WAN
Podle českého názvu: SVĚŽEST PODVEČERNÍ PAGODY
Podle kódů: 185
naše cena:
0 Kč

Návaly horkosti a pocení, padaní vlasů, suchá kůže. Noční pocení.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:
- návaly pocení a horkosti v klimakteriu
- emoční podrážděnost a nestabilita
- noční pocení
- suchost sliznic, žízeň, povadlá pleť
- řídnutí kostí
- stavy po operaci dělohy

 

V čínské filozofii se všechny věci a děje dělí mezi dva prvky: jin a jang. Toto rozdělení platí i pro lidský organizmus. Zjednodušeně řečeno jin je hmota, výživa, ženský princip, jang představuje energii, sílu, mužský princip. Toto rozdělení však není konečné. I muži potřebují jin a ženy jang a tak dále. Zásadní však je, že postupujícím věkem obvykle dochází k vyčerpávání těchto zásob v organizmu, což vede k porušení křehké rovnováhy. K těmto změnám často dochází v určitých obdobích, literárně v násobcích čísla 7. Dle starých knih ke zlomu dochází kolem 49 roku života (tedy 7x7), kdy u žen dochází k zásadnějšímu úbytku jinu. Než si organizmus na tuto změnu zvykne, adaptuje se na ni, mohou se projevovat příznaky převažujícího jangu - tedy teplo, pocení, podrážděnost, nespavost, suchost, vzestup tlaku. No a pokud se užijí tlumící prostředky (léky na uklidnění, některé léky na tlak), dojde i ke snížení jangu, což sice vyvolá rovnováhu, ale na nižší úrovni. Vznikne celkový útlum a žena ztrácí svou předchozí vitalitu. Proto čínská medicína jednoznačně radí „doplňovat jin“. Je ještě jeden stav rychlého „úbytku jinu“ a to jsou stavy po operaci (odstranění) dělohy. Toto dle čínské medicíny opět odpovídá ztrátě jinu (matérie) s možností vzniku nerovnováhy, popsané výše.

Poznámka
V orientálních zemích, například v Japonsku, Malajsii, Singapuru je normální užívat od určitého věku preparáty pro doplnění jinu, tak, jako je u nás zvykem brát si vitamíny. Bylinné preparáty se jeví logičtější – není důvod se domnívat, že po padesátce si organizmus neumí vstřebávat vitaminy a tak vzniká jejich nedostatek a stárneme. Vhodně volené byliny mohou potřeby těla i ducha pokrýt lépe a cíleněji.

Dávkování a doba užívání

Dávkování je 3 x denně 8 kuliček. Podávání je dlouhodobější, první příznivé účinky lze sledovat po jednom měsíci.
Výrobek není určen pro děti.

Soudobý pohled
Směs se skládá z osmi bylin, kombinovaných pro potřeby upravení nové hormonální rovnováhy (snižování produkce hormonů vaječníky na jedné straně, přičemž hlavním dodavatelem zůstávají nadledvinky. Protože současně klesá množství receptorů, na které hormony nasedají (zejména v děloze), časem se obnoví rovnováha. Byliny nepůsobí substitučně – dodávkou fytoestrogenů, ale upravují jejich vlastní produkci.

Kombinace s dalšími produkty
SVĚŽEST PODVEČERNÍ PAGODY má některé společné indikace se směsí 058-SEDMERO DŮVĚRNÍKŮ. Obě jsou určeny pro potíže související s klimakterickými potížemi. Směs 058-SEDMERO DŮVĚRNÍKŮ je vhodnější u velkého pocení a výrazné horkosti - méně doplňuje a více snižuje projevy horka. Začínáme s ní tedy při výrazných potížích. V případě jejich zmírnění se oba produkty podávají v polovičních dávkách dohromady s postupným přechodem ke směsi SVĚŽEST PODVEČERNÍ PAGODY. Při výrazné žízni a suchosti sliznic lze kombinovat se směsí 189-VODA OD HORSKÝCH PRAMENŮ a to v původních či polovičních dávkách u obou produktů. Při zvýšeném krevním tlaku, bolestech hlavy a velké podrážděnosti se podává spolu se směsí 014-HOŘCOVÝ ELIXÍR nebo 112-VZEDMUTÍ SE JARNÍHO VICHRU. Při podrážděnosti kombinujeme se směsí 062-ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY. Při osteoporóze (řídnutí kostí) a nepřítomnosti ostatních příznaků je vhodné podávat směs 163-TAJEMSTVÍ HAVRANÍHO COPU, obsahující kořen rdesna mnohokvětého. Tato bylina má jasně prokázaný příznivý vliv na zvyšování kostní hustoty.

Autor směsi
Dr. QIN JING MING, směs se poprvé objevila v díle ZHANG YIN MAI ZHI, v r. 1702.

Balení: 200 kuliček/ 33g

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: ZHI BAI DI HUANG WAN
Podle českého názvu: SVĚŽEST PODVEČERNÍ PAGODY
Podle kódů: 185
NGZjMGJ