Úvod » Podle zdravotního stavu » PRONIKAVOST JARNÍHO VĚTRU (002.1P)


        

PRONIKAVOST JARNÍHO VĚTRU (002.1P)

YIN QIAO JIA WEI PIAN

 

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: YIN QIAO JIA WEI PIAN
Podle českého názvu: PRONIKAVOST JARNÍHO VĚTRU
Podle kódů: 002.1P
naše cena:
0 Kč

Pálivé bolesti v krku se zarudnutím a otokem. Horečnaté stavy.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů:

  • chřipka
  • virózy
  • horečnaté stavy
  • bolesti v krku
  • bolesti hlavy při horečce
  • angíny

 

Tato směs bylin patří k nejlepším recepturám určeným pro akutní infekce horních cest dýchacích. Pochází z jižní Číny, oblasti vzniku mnoha velkých infekčních epidemií. Tradice učí, že směs je vhodná pro infekce objevující se mimo zimní období. Je tedy vhodná pro chřipky, angíny a jiné infekce krku a nosohltanu, objevující se na jaře (literárně s jarním oteplením), v létě a na podzim do prvních mrazů. Tato pro nás zvláštní charakteristika je založená na empirickém poznatku, že lidská imunita nefunguje stejně v chladu a v relativně teplejším období a podobně je tomu i u jiných biologických pochodů. Staletí používání různých bylinných směsí pouze potvrdily správnost tohoto předpokladu, platného dodnes.
Dalším pozoruhodným poznatkem starých čínských lékařů bylo jejich zjištění, že infekce (čínsky „škodlivá energie z okolního prostředí“) se do organizmu dostává nosem a ústy. Jinými slovy – předvídali „kapénkovou infekci“ dávno před objevením mikroorganizmů či mikroskopu. Tato škodlivá energie se poté rozlije po postižených sliznicích a svede tam zápas s naší obrannou energií. Obrannou energií se rozumělo něco, čemu se dnes říká imunita a zejména slizniční imunita. Dobře známé projevy – pálení a bolesti v krku, bolavé uzliny, nepříjemný tlak a mrazení v zátylku a na šíji, bolesti hlavy, očí, teplota, to vše patří k projevům zápasu naší obranné energie, která se snaží škodlivinu dostat z těla. Pokud se jí to povede, příznaky odezní. V opačném případě se škodlivina propadne hlouběji, do dalších vnitřních energetických vrstev a orgánů. Podobně tento proces chápeme i u nás, například když řekneme „spadlo mi to na průdušky“.
Hlavním úkolem této směsi je tedy podpora obranyschopnosti (obranné energie) organizmu v okamžiku napadení infekcí. Směs se neužívá preventivně (pro preventivní podání lékaři čínské medicíny vyvinuli bylinnou recepturu známou pod názvem Odolnost ebenového větrolamu), je určena pro „zápas“ se škodlivinou. V případě napadení organizmu je nutné její včasné podání, než se škodlivá energie „propadne“ do hloubky. Proto je bylinný produkt Pronikavost jarního větru vhodným doplňkem domácí lékárničky.

Dávkování a doba užívání:
Doporučovaná dávka je 4x denně 6 tablet. Při výraznějších akutních stavech lze další dávky podávat častěji, například po 3 hodinách.
Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 4x denně 2 tablety, starší děti 4x denně 3 tablety.

Kombinace s dalšími produkty:
Pro infekty v zimním období se tato směs nepodává, ale užívají se receptury obsahující větvičky skořice, například 008-SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS či 001 – PILULKA TYRKYSOVÉHO DRAKA. Lokálně se vhodně doplňuje se sprejem 450-POHLAZENÍ RANNÍ ROSY. Pokud se zvládla teplota, ale přetrvává rýma, lze podat směs 007-VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ. Pro zlepšení imunity se nejčastěji orientujeme na směsi: 142-ODOLNOST EBENOVÉHO VĚTROLAMU

Autor směsi:
Dr. Wu Yutong v díle WEN BING TIAO BIAN, r. 1798

Složení doporučené denní dávky:

Složení na 24 tablet (7,92g):
0,74g - JIN YIN HUA - Zimolez japonský, květ
0,74g - LIAN QIAO (QING) - Zlatice převislá, plod
0,38g - JING JIE (SHENG) - Schizonepeta tenkolistá, nať
0,57g - DAN DOU CHI (QING) - Sója luštinatá (alergen), semeno
0,38g - BO HE - Máta jednokališná, nať
0,57g - NIU BANG ZI - Lopuch větší, plod
0,57g - DAN ZHU YE - Lopater štíhlý, nať
0,38g - JIE GENG - Platykodon velkokvětý, kořen
0,38g - GAN CAO (SHENG) - Lékořice uralská, kořen
0,94g - LU GEN - Rákos obecný, oddenek
0,57g - XING REN - Meruňka obecná, semeno
0,75g - HUA SHI - Mastek
0,57g - TONG CAO - Tetrapanax papírodárný, dřeň stonku
0,38g - CHUAN XIN LIAN - Právenka latnatá, nať
Protispékavé látky: mikrokrystalická celulóza,
stearan hořečnatý, oxid křemičitý koloidní

Balení: 100 tablet/ 33g

Výrobce: TCM Bohemia s.r.o.
Podle čínského názvu: YIN QIAO JIA WEI PIAN
Podle českého názvu: PRONIKAVOST JARNÍHO VĚTRU
Podle kódů: 002.1P
ZDU4ZTFiZ