Úvod » Podle zdravotního stavu » Astma » Reishi - čaj super (obsah reishi 50%!!)


    

Reishi - čaj super (obsah reishi 50%!!)

 

Podle čínského názvu: Ling-zhi
Podle českého názvu: Reishi - čaj super
Podle kódů: CA001
naše cena:
0 Kč

Čaj Reishi vyráběný z houby lesklokorky lesklé se ve východních zemích používá po staletí k léčení chorob a poruch zdraví. Houba lesklokorka se v Číně nazývá ling-zhi a je zde pro své léčivé vlastnosti známa jako „královna bylin“.

TRADIČNÍ PŘÍKLADY VYUŽITÍ SMĚSI V (TCM):

Houba lesklokorka (Ganoderma lucidum a další druhy) je choroš pěstovaný na kmenech nebo dřevěných štěpcích. Třebaže v čerstvém stavu je měkká, po usušení značně ztvrdne. To je způsobeno přítomností chitinu, sacharidu tvořícího buněčné stěny hub.
Jaký to má vliv na čaj z této houby? Znamená to, že sušená lesklokorka je tuhá a část molekul s léčivými vlastnostmi je uzavřena v nestravitelném chitinu. Abychom tyto molekuly dostali ven, budeme tedy potřebovat dlouhou extrakci v horké vodě, mnohem delší než při přípravě tradičního čaje.

Louhujte 2-3 min v 250ml horké vody. Do 1 až 1,5 litrové nádoby nechat 1 sáček vyluhovat 20-30 minut - potom třeba dát do termosky a popíjet během celého dne. Ráno působí povzbudivě, přes den dodává energii a hasí žízeň a  večer uvolňuje napětí. Pít mezi ostatními jídly a nápoji.

PŮSOBENÍ DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY (TCM):

Čaj z lesklokorky pomáhá v boji proti anomálním buňkám v těle a tak brání vzniku některých nádorových onemocnění.

 • Pravidelné užívání čaje z lesklokorky pomáhá minimalizovat příznaky kožních alergií, dvanáctníkových vředů a diabetu.
 • Lidé užívající chemoterapii mohou zjistit, že jejich bolesti a nepříjemné pocity se díky čaji z lesklokorky snižují.
 • Čaj z lesklokorky oddaluje proces stárnutí tím, že poskytuje výživu buňkám v těle.
 • Čaj z lesklokorky snižuje hladinu cholesterolu a tak napomáhá zachování zdravého srdce a prevenci srdečních onemocnění.
 • Čaj z lesklokorky pomáhá omezovat příznaky dýchacích potíží, jako je astma. Je zvláště užitečný při úlevě od kašle.
 • Čaj z lesklokorky prospívá lidem trpícím stresem, protože uklidňuje jejich mysl a zlepšuje spánek. Má sedativní účinky na nervový systém a tudíž pomáhá stresovaným lidem relaxovat.
 • Čaj z lesklokorky pomáhá v boji proti hepatitidě a předpokládá se, že má určité ochranné účinky na játra.
Praxe pití čaje z lesklokorky existuje již léta a stále je jedním z nejlepších způsobů využití příznivých účinků léto léčivé houby.

Prospěšnými látkami jsou ve vodě rozpustné polysacharidy známé jako betaglukany. Má se za to, že tyto molekuly:
 • stimulují imunitní systém k potírání infekce a cizorodých buněk,
 • inhibují růst nádorů
 • snižují krevní tlak
 • stabilizují krevní hladinu cukru.

Čaj Reishi vyráběný z houby lesklokorky lesklé se ve východních zemích používá po staletí k léčení chorob a poruch zdraví. Houba lesklokorka se v v Číně nazývá ling-zhi a je zde pro své léčivé vlastnosti známa jako „královna bylin“. Existuje šest druhů lesklokorky, jmenovitě černá, červená, bílá, žlutá, modrá a fialová. Z nich jsou červené houby pokládány za druh s nejlepšími léčivými vlastnostmi a proto se využívají k přípravě čaje. Níže je uveden výčet všech příznivých účinků čaje Reishi na lidské tělo a dále návod na přípravu čaje. Přečtěte si více o příznivých účincích houby lesklokorky.
Používání lesklokorky je jednou z nejstarších a nejuznávanějších čínských a japonských přírodních léčebných metod. V Číně existují 2 000 let staré písemné záznamy oslavující léčebné účinky této houby. Lesklokorka je pokládána za nejmocnější a nejvšestrannější dostupný lék. V Číně se nazývá ling-zhi a v Japonsku reishi. Dále se dočtete, jak z lesklokorky připravit čaj.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: 1-2 šálky denně
BALENÍ: 30 sáčků x 2g
SLOŽENÍ: Reishi 50%, zelený čaj 20%, oplodí mandarinky obecné 15%, lékořice 8%, kustovnice čínská 7%.
   
   
   
   
   
Podle čínského názvu: Ling-zhi
Podle českého názvu: Reishi - čaj super
Podle kódů: CA001
ODkwO